Fotograf Praha

fotograf PrahaFotograf Praha 1Fotograf Praha 2Fotograf Praha 3Fotograf Praha 4Fotograf Praha 5Fotograf Praha 6Fotograf Praha 7Fotograf Praha 8Fotograf Praha 9Fotograf Praha 10

Profesionální fotograf Praha se snaží především o zachycení lidské přirozenosti a respektuje jedinečnost každé lidské bytosti. Fotografka Jana Stachová vám nabízí focení portrétůtěhotenské fotografiefocení miminekfocení dětífotokalendář a další služby jim podobné. K lidem přistupuje s přesvědčením a vírou, že hodnoty jako pracovní úspěch, společenské postavení nebo naopak zdánlivý neúspěch nejsou zdaleka tím, co o lidské existenci vypovídá ty podstatné věci. 

Obdobně jako naší profesionálové mají velké zkušenosti s renovacemi a není tak pro ně renovace bytu žádným problémem, tak Jana Stachová má velké zkušenosti jako portrétní fotograf, a proto focení portrétů zvládne velmi kvalitně a to v poklidné atmosféře.

Fotograf Praha – praxe

První destinací Jany Stachové byl Amsterdam, kde začala jako asistentka u profesionálního fotografa Chrise de Jongha, dokumentárního fotografa holandských novin Der Handelsblatt, který zároveň provozoval portrétní fotoatelier. Strávila zde dva roky a poté se vrátila do Prahy s přesvědčením, že bude profesionálním portrétním fotografem.

Další dva roky byla asistentkou profesionálního fotografa Tona Stana, kde se především zlepšila v práci se světlem i s modelem samotným a pochopila tak, jak je podstatné být neustále otevřený podnětům, které k nám přicházejí, a nedržet se za každou cenu předem vytvořených představ, nechat věci plynout… 

Po této interesantní zkušenosti u Tona Stana se rozhodla přihlásit se na FAMU, kde studovala fotografii v letech 1996 –1997.

Fotograf Praha od roku 1997

Profesních zkušeností, již ale měla dostatek, a proto po dvou letech ze školy odešla a stala se profesionálním fotografem.

A tak už od roku 1997 pracuje jako profesionální fotograf Praha v oblasti portrétní a dokumentární fotografie.

Spolupracovala s časopisy Cosmopolitan, Xantypa, Betty, Amaro Gendalos, a rovněž s divadly - divadlem Komedie, Divadlem v Celené a studiem Rubín.

Jako asistentka má za sebou spolupráci s profesionálními fotografy Emilem Bratršovským – oblast reklamní a portrétní fotografie, Filipem Šlapalem – oblast architektury, a německou fotografkou Ruth Waltz – oblast divadelní fotografie.

Každá z těchto spoluprací pro ní byla dle jejich slov velmi inspirující a velmi podnětná. Dodnes se do její práce určitým způsobem promítá.

Roku 2002 učinila rozhodnutí, že se bude jako profesionální fotograf Praha naplno věnovat portrétní fotografii a založí si vlastní kvalitní fotografický atelier se zaměřením na portrétní fotografii.