Fasády domů rodinných – fotogalerie ceník návrhy

Fasády rodinných domů jsou vizitkou každého majitele nemovitosti.

Fasády rodinných domů jsou to, čím se domy reprezentují vůči svému okolí. Vnější vzhled je v mnoha případech prvním kritériem při hledání rodinného domu, a to zcela pochopitelně. Proč také studovat a zjišťovat podrobnosti o rodinném domu, který se mi nelíbí? Díky fasádě se z tuctového rodinného domu může stát skvost. Dřevostavba v kamenném kabátě nebo zděný dům obložený dřevem je dnes běžně dostupná realita, kterou vám mohou moderní fasády rodinných domů nabídnout.

Naše firma nabízí veškeré fasádní práce – fasády rodinných domů, zateplování rodinných domů, revitalizaci a zateplování panelových domů, rekonstrukce fasád historických objektů, nátěry fasád, izolace proti vodě, rekonstrukce balkónů a teras. 

Veškeré fasády rodinných domů a nejen je, provádí naši vyškolení a prověření pracovníci za pomoci certifikovaných materiálů a potřebné stavební techniky. Zaručujeme profesionální služby. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká.

Nabízíme vám možnost objednat si u nás realizaci fasády rodinných domů na klíč, v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek.

Nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a plánovat jejich činnosti. U nás vše zrealizuje dobře sehraný tým a vyhnete se tak starostem. Ve svém týmu disponujeme všemi potřebnými odbornostmi – zedníky, natěrači, obkladači, elektroinstalatéry i podlaháři.

Při výběru fasády rodinného domu je dobré zapomenout na úvahy o kompromisu mezi rozumnou cenou, estetickou představou a užitnými vlastnostmi fasády rodinného domu. Je nutné vzít v potaz také parametry, které se v dřív moc neřešily. A to zejména tepelně izolační vlastnosti fasády a její schopnost dýchat. Použité materiály použité na fasádě by měly zaručovat stálost proti povětrnostním vlivům, což jsou hlavně prudké změny teploty, sluneční záření, déšť, mráz atd.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Fasády rodinných domů - z čeho lze vybírat

Zavěšené fasády

Provedení zavěšených fasád spočívá v použití rastrů, na které se upevní fasáda. Vzduchová mezera mezi obvodovou zdí a fasádním systémem vytváří efekt sloužící pro odvětrání případné zemní vlhkosti a kondenzátů. Do této mezery se mohou vkládat izolační materiály (minerální vlákna či polystyren).

Na rastry se pak upevňuje vnější plášť. Může se jednat desky s vrstvou minerální omítky, profilovaná prkna, kamenné či plastové panely, betonových kameny nebo skleněné tabule.

Předezděné fasády

Fasádní zeď se vyzdí před obvodovými stěnami domu. Tyto fasády mají dlouhou životnost a jsou prakticky bezúdržbové. Vyzdívají se z lícových cihel, vápenopískových cihel nebo přírodních kamenů.

Dřevěné fasády

Na dřevěné fasády se nejvíce využívají tyto typy dřeva - západní červený cedr, sibiřský modřín a finská borovice. Tyto dřeviny patří k nejtrvanlivějším dřevinám světa s vysokou odolností proti povětrnosti a krásným vzhledem. Mají vynikající fyzikálně mechanické vlastnostmi a patří k nejlepším dřevinám světa vhodných pro dřevěnou fasádu.  Fasády rodinných domů z dřevěného obkladu vyžadují velkou opatrnost. Volba druhu a kvality dřeva, prvotní ošetření a průběžná údržba mají zásadní vliv na její životnost fasády.

Klasické omítky

Volba konkrétního druhu omítky vždy záleží čistě na vašich představách a preferencích. Pokud si nejste jisti s výběrem, naši odborníci vám rádi s výběrem pomohou. Zapůjčíme vám k nahlédnutí vzorkovník struktur a barev.

Rýhovaná omítka – vrchní omítka, která při vyhlazování vytváří rýhovanou strukturu. Orientace rýh záleží je na volbě zákazníka. Podle směru tahu hladítka může být svislá, vodorovná, vlnitá nebo točená.

Zrnitá omítka - vrchní omítka bez rýhování, která má po nanesení stejnoměrně zrnitou strukturu, vytvořenou vyšším počtem zrn.

Škrábaná omítka - vrchní omítka se zajímavou strukturou a slídou, která byla velice oblíbená několik minulých desetiletí. Používá se jak na renovaci, tak i na novostavby.

Minerální šlechtěná omítka - její výhodou je poměrně nízká cena, nevýhodou je ovšem obtížnější aplikace a nutnost povrchového ošetření fasádní barvou.

Akrylátová omítka - je cenově nejdostupnější, vodoodpudivá a pevná. Má menší odolnost proti ušpinění a nedoporučuje se její použití na zateplovací systémy s minerální vlnou.

Silikátová omítka - je paropropustná a používaná zejména na izolaci z minerální vlny. Je přirozeně odolná proti mechům a řasám.

Silikonová omítka - spojuje nejlepší vlastnosti akrylátové a silikátové omítky. Má výbornou pružnost a nejmenší špinavost.

Fasády rodinných domů – ceník (orientační)

 

Kč/jednotka

Omytí fasády vysokotlakem

18Kč/m2

Omytí obkladů

150Kč/m2

Běžná venkovní penetrace

20Kč/m2

Hloubková venkovní penetrace

30Kč/m2

Fasády akrylát

od 130Kč/m2

Fasády silikát

od 150Kč/m2

Fasády silikon

od 180Kč/m2

Zateplování fasád-polystyren

od 300 Kč/m2

Zateplování fasád- minerální vata

od 320 Kč/m2

Nátěry a nástřiky betonových konstrukcí SIKA- Sikagard

od 140Kč/m2

Nátěry a nástřiky betonových konstrukcí JUB - Takril

od 130Kč/m2

Lešení 1 měsíc (doprava, výstavba, pronájem)

120Kč

Plošina rameno 18 m 1 den

6.000Kč

Montážní věž  8 m, 1 týden

4.500Kč

Montážní výtah 1 týden

6.000Kč

Horolezec 1 den

3.500Kč