Izolace obvodového zdiva

Je vám doma zima, i když topíte? Vyplatí se vám izolovat obvodové zdivo?

Obvodové stěny představují největší plochu domu a tvoří společně se střechou hlavní hráz nepřízni počasí. Musí být schopny udržet vnitřní teplo a také odfiltrovat venkovní hluk. Oddělují okolní svět a jeho povětrnostní podmínky od života uvnitř domu. K tomu všemu jim napomáhá izolace.

Jakým způsobem provést izolace obvodového zdiva, vám rádi poradí profesionálové z firmy Bohemia Decor Group s.r.o.. Na základě dlouholetých zkušeností jsme schopni vám nabídnout profesionální, efektivní a moderní způsoby izolace obvodového zdiva. Náš stavební projektant, energetický poradce či jiný odborník zabývající se konstrukcemi staveb a stavební fyzikou vám dokáže ve všem pomoci. Při práci využíváme všechny dostupné metody, technologie a moderní materiály určené pro izolace obvodového zdiva. Jsme schopni zrealizovat jakýkoliv váš požadavek týkající se izolace obvodového zdiva.

Mimo izolace obvodového zdiva Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Izolace obvodového zdiva - od společnosti Bohemia Decor Group

Při izolaci obvodového zdiva nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a plánovat jejich činnosti. U firmy Bohemia Decor Group s.r.o. za vás vše zrealizuje dobře sehraný tým. Vyhnete se tím různým nepříjemným starostem. Ve svém týmu disponujeme všemi potřebnými odbornostmi. Koordinujeme práci jednotlivých řemeslníků a denně kontrolujeme jejich činnost.

Nabízíme vám ideální možnost vyřešit izolaci obvodového zdiva na klíč. Zaručujeme vám profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky, zvládáme široké spektrum stavebních činností a vlastníme veškerou potřebnou stavební techniku. Izolace obvodového zdiva u nás proběhne v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Izolace obvodového zdiva - vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Izolace obvodového zdiva - jaké jsou možnosti?

V praxi jsou používány dva způsoby izolace obvodového zdiva, a to venkovní a vnitřní. Každý z těchto způsobů má své výhody i nevýhody.

Izolace obvodového zdiva z vnější strany

Z vnější strany lze u suchého zdiva provádět izolaci kontaktním způsobem. Pro izolaci suchého obvodového zdiva nejčastěji používáme fasádní pěnový polystyren nebo minerální vlnu.

U navlhlého zdiva, kde nelze udělat vodorovné izolace proti vzlínající vodě, nejčastěji používáme jako izolant minerální vlnu, případně perforovaný polystyren (tzv. open systém difúzně otevřený, jenž lze použít na zdivo s vlhkostí až 10 %).

Desky pro izolaci obvodového zdiva z vnější strany se lisují do desek o velkosti 1000×500 mm, jejich tloušťka se pohybuje od 10 do 200 mm. Na obvodové zdivo se desky lepí speciálními lepidly o tloušťce 3 – 5 mm. Povrch desek se upravuje lepidlem a izolace je zakončena omítkou o maximální tloušťce 5 mm. Pro dokonalé spojení desek se zdivem se používá kotvení pomocí talířových hmoždinek.

Pro omítky na izolace obvodového zdiva z vnější strany je vhodné použít vápenné omítky popřípadě dražší silikátové nebo silikonové.

Izolace obvodového zdiva z vnitřní strany

Výhoda izolace obvodového zdiva z vnitřní interiérové strany je možnost provádět práce bez lešení a také za nepříznivého počasí. Práci při izolaci obvodového zdiva z vnitřní strany můžeme zvládnout rychleji než z vnější strany zdiva a s nižšími náklady.

Nevýhodou je však zmenšení vnitřní užitné plochy izolovaných místností, nutnost přemístění vodovodních armatur, vypínačů, elektrických zásuvek, veškerého vnitřního vybavení, koberců a atd. V době prací při izolaci obvodového zdiva z vnitřní strany nelze místnosti nerušeně užívat.

Aby se v izolaci obvodového zdiva i pod izolací nesrážely vodní páry a nevznikaly plísně i poruchy stavebních konstrukcí, je nutné při izolaci obvodového zdiva z vnitřní strany nutné použít parozábrany, zvolit správný typ tepelně-izolačního materiálu a jeho vhodnou tloušťku, a také vytvořit patřičné provětrávání.

Izolace obvodového zdiva z vnitřní strany s sebou nese řadu úskalí, které při nedodržení technologie mohou poškodit funkčnost izolace. U takto zateplené stěny se snižuje akumulační schopnost, hrozí riziko akumulace vlhkosti uvnitř zdiva a v zimních měsících může dojít k promrzání.

Izolace obvodového zdiva z vnitřní strany se využívá hlavně u starších domů, kde je zapotřebí zateplit třeba jen jednu místnost.

Izolace obvodového zdiva - přínosy

  • Snížení tepelných ztrát. Rodinný dům s přibližně 300m2 stěn z plných cihel o tloušťce 45cm ztrácí stěnami zhruba 22MWh tepla za topnou sezónu. Například za plyn pak zaplatíme přibližně 25 000 Kč. Pokud zateplíme stěny 16 cm tepelné izolace, pak unikne jen 3,8MWh (což je 17 % původní hodnoty) a zaplatíme jen 4800 Kč.
  • Díky vyšší povrchové teplotě stěn máme lepší tepelnou pohodu a můžeme trochu snížit teplotu vzduchu.
  • Izolované stěny mají velkou tepelnou kapacitu (setrvačnost); v horkém létě se ani po týdnu veder dům nepřehřívá.

Na izolace zdiva a na rekonstrukce bytu jsme skuteční odborníci