Izolace vlhkého zdiva proti vlhkosti

Nevíte si rady s vlhkostí ve vašich vnitřních a obvodových stěnách nebo podlaze?

Vlhkost nejprve ve zdivu vytvoří nezhledné mapy - vápenaté usazeniny rozpuštěných minerálů, později se objeví plísně a postupně dochází k snížené pevnosti zdiva. Vlhké zdivo má sníženou tepelně izolační schopnost a postupující vlhkostí může dojít až nevratným chemickým změnám ve zdivu.

Zvýšená vlhkost zdiva je hlavním problémem u starších staveb. Zdivo má přirozenou schopnost nasávat povrchovou vodu a není-li dobře izolované a odvětrávané, voda se může hromadit a nastává čas na zásah -je nutná izolace proti vlhkosti.

Mimo izolace vlhkého zdiva Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Izolace vlhkého zdiva proti vlhkosti od Bohemia Decor Group

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může nabídnout provedení komplexní izolace vlhkého zdiva. Na základě dlouhodobých zkušeností svým zákazníkům nabízíme efektivní a moderní způsoby izolace vlhkého zdiva s individuálním a profesionálním přístupem. Při práci využíváme všechny dostupné metody, technologie a moderní materiály určené pro izolace proti vlhkosti.

Izolace vlhkého zdiva provádíme bez ohledu na tloušťku odvlhčovaného zdiva, jeho zasažení vlhkostí a skladbu materiálu. Naši zkušení a proškolení pracovníci provádějí všechny izolace vlhkého zdiva za použití certifikovaných materiálů a technologií. Na postup prací vždy dohlíží autorizovaný technický dozor. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. se snaží o profesionální a individuální přístup ke každé zakázce při zachování vysokého stupně kvality.

Nabízíme vám možnost kompletně vyřešit izolaci vlhkého zdiva vašeho bytu, sklepa, garáže, celého rodinného domu či komerčních objektů na klíč v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Naše firma vám zaručuje profesionální služby na vysoké úrovni. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká.

Izolace vlhkého zdiva - diagnostika:

Vlhkostní průzkum

 1. stanovení charakteru zdiva a jeho složení zdiva
 2. pomocí mikrovlnných přístrojů povrchové i hloubkové měření vlhkosti zdiva
 3. vyhodnocení odebraných vzorků a chemického složení zdiva
 4. měření teploty a relativní vlhkosti vnitřního prostředí
 5. měření rosných bodů a tepelných mostů pomocí termo kamery
 6. závěrečné vyhodnocení průzkumu a návrh opatření vedoucí k izolaci vlhkého zdiva

Izolace vlhkého zdiva - nabízený komplexní program

Naše firma provádí vlhkostní průzkumy s vyhodnocením, diagnostiku staveb, návrhy a komplexní projekty izolace vlhkého zdiva.

 • izolace vlhkého zdiva provádíme různými typy mechanických izolací - podřezání zdiva řetězovou pilou a diamantovým lanem, vrážení nerezových desek, plošné izolace
 • instalujeme systémy aktivní bezdrátové a mírné drátové elektroosmózy pro trvalé odvlhčení objektů
 • aplikujeme sanační omítkové systémy
 • provádíme chemické tlakové a beztlakové injektáže vlhkého zdiva
 • odvodňujeme okolí staveb a včetně terénních úprav
 • vysoušíme vlhké zdivo sálavými panely, průmyslovými odvlhčovači, mikrovlnným vysoušením a odvětrávacími systémy
 • zaměřujeme se i na jádrové vrtání a řezání betonových konstrukcí

Při izolacích proti vlhkosti se většinou kombinují různé sanační systémy. Námi prováděné práce jsou vždy provedeny kvalitně a zaručují dlouholeté řešení problémů s vlhkostí.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ.

Izolace vlhkého zdiva - nezávaznou nabídku vypracujeme zdarma.

Izolace vlhkého zdiva - vysoušení

Vysoušení probíhá za pomoci vysoušečů, sálavých panelů, průmyslovými odvlhčovači, mikrovlnným vysoušením a různými odvětrávacími systémy.

Spontánní vysoušení je vždy otázkou několika faktorů - teplota, čas, aktuální vlhkost okolního vzduchu. Platí zde pravidlo, že při nízkých teplotách se zdivo vysušuje delší čas a stejně tak vysoká vlhkost okolního vzduchu také může vysoušení protáhnout.

Izolace vlhkého zdiva - sanační omítky

 • sanační omítky prodyšné
 • sanační omítky vodotěsné

Sanační omítky zajistí dlouhodobě suchý nepoškozený povrch zdiva, vlhkost však ze zdiva neodstraní. Mohou zprostředkovat postupné vysychání sanovaného zdiva. Používají se v případech, kdy není možno provést jinou spolehlivější izolaci.

Izolace vlhkého zdiva - chemické injektáže

 • tlaková injektáž
 • beztlaková injektáž

Při této metodě se do zdiva injektují speciální hydrofobní prostředky. Podmínkou pro využití této metody sanace vlhkého zdiva je maximální tloušťka zdi 1,2m.

Izolace vlhkého zdiva - podřezání

 • podřezání strojní pilou
 • podřezání diamantovým lanem

Zaručuje odizolování v celém prostoru zdi, včetně rohů i v místech křížení zdí. Výhodou této metody je rychlost a cena, která bývá nejnižší z možných metod mechanického izolování. Takto provedená sanace vlhkého zdiva vydrží až do konce životnosti celé stavby.

Na podřezání zdiva v současné době nemáme kapacity

Izolace vlhkého zdiva - vrážení plechů

Jedná se zarážení ocelových desek do průběžných spár ve zdivu. Tuto metodu lze využít u cihelného i kamenného zdiva. Použití je omezeno pouze na existenci průběžné ložné spáry ve zdivu.

Tato metoda je poměrně rychlá a lze ji provádět za současného provozu objektu. Tuto metodu lze využít i pro svislé izolace a pro izolace členitých konstrukcí, např. pilířů. Při aplikaci této metody nedochází k razantnímu zásahu do statiky budovy, celá metoda je velmi šetrná.

Odvlhčení zdiva - hydroizolace ploch

 • sanace podlah
 • sanace střech

Pro hydroizolaci ploch se používá několik různých řešení v závislosti na konkrétních dispozicích stavby. K sanaci se většinou využívají svařované měkčené plastové fólie nebo modifikované asfaltové pásy s kvalitní vložkou.

Tepelná izolace 

Pokud je příčinou vlhnutí kondenzace páry z interiéru, je třeba upravit také vnitřní prostředí budovy. Zpravidla je řešením úprava vnější tepelné izolace. Tím se zvýší teplota celé konstrukce a kondenzační zóny se posunou mimo zdivo. 

Izolace zdiva a rekonstrukce podlah pro naší firmu není problém.

Izolace vlhkého zdiva je popsána i na našem webu, kde je prezentována zejména stříkaná pěnová izolace. Jsou zde také inforamce na téma tepelná izolace.