Koupelnové doplňky bez vrtání

Lepit nebo vrtat?

Renovujete koupelnu, rádi byste ji vybavili koupelnovými doplňky, ale nejste si jisti, kudy přesně prochází rozvody vody nebo elektřiny? Obáváte se, že se vám při vrtání do zdi podaří vyplavit sousedy? Máte nové obklady a nechcete je poškodit vrtáním? Nejste přesvědčeni o tom, že držák ručníků nebo kelímků na zuby bude na tom daném místě dobrou volbou? Zkrátka nechce se vám z nějakého důvodu vrtat? Řešení je jednoduché! Pokud si pořídíte koupelnové doplňky, které se instalují bez vrtání, vyřeší to vaše dilema. Pořiďte si koupelnové doplňky bez vrtání! Pomocí moderních lepidel je zvládne nainstalovat do své koupelny každý z vás. Stačí pouze postupovat podle doporučeného postupu.

V koupelně potřebujeme mít při ruce nejrůznější drobnosti - mýdlo, šampon, ručník, osušku, kosmetické zrcátko, zubní kartáček nebo holící potřeby, fén a podobně. Pokud nechceme mít tyto předměty zavřené někde ve skříňkách, nezbývá než zakoupit příslušné háčky, držáky, věšáky nebo poličky.

Možná by se mohlo zdát, že při zařizování koupelny se nemůžete obejít bez vrtání. Ať už se jedná o police nebo háčky, doteď platilo, že jejich přichycení ke stěně dobře zajistí šrouby a hmoždinky. A zdaleka ne pro každého je použití vrtačky snadnou záležitostí.

Další problém může nastat, pokud se rozhodnete pro jejich výměnu. Po odstranění původního vybavení zůstanou v obkladech nepěkné díry. Nyní se toho již nemusíte obávat! Koupelnové doplňky bez vrtání zajistí, že i při jejich výměně zůstanou obklady ve vaší koupelně nepoškozené.

Koupelnové doplňky bez vrtání jsou příjemnou alternativou a zvládnete si je pomocí speciálního lepidla nebo přísavek nainstalovat bez problému sami. Pokud si vyberete z těch opravdu kvalitních, zjistíte, že výborně drží. A to bez jakéhokoli vrtání do stěn a obkladů! Nepotřebujte k tomu žádné nářadí, fyzickou sílu ani manuální zručnost! Dokonce ani povrch plochy, na který budete koupelnové doplňky instalovat, nemusí být úplně hladký! A pokud někdy budeme mít potřebu přemístit je někam jinam, i to dokážeme velmi snadno.

Koupelnové doplňky bez vrtání lze snadno odstranit při novém zařizování koupelny pomocí fénu nebo horkovzdušné pistole.

Jak vybírat koupelnové doplňky?

Sebekrásnější koupelna by nebyla úplná bez vhodných doplňků. Při jejich výběru ale nesmíme kromě hodnocení estetické stránky zapomínat na praktičnost. Koupelna je bezkonkurenčně nejvlhčí místností vašeho bytu a doplňky, které si do ní pořídíte, by proto měly dlouhodobě odolávat vlhkému vzduchu a vodě.

Materiál:

Koupelnové doplňky bez vrtání a jejich materiál by měl být vybírán také podle ostatního vybavení koupelny.

Chrom a dřevo - doplňky z tohoto materiálu jsou krásné, ale jen do chvíle, než dojde k sebemenšímu poškození jejich povrchu. V tu chvíli velmi snadno a rychle pak podléhají zkáze.

Keramika - je ideálním a vyzkoušeným řešením. Snadno se udržují, nijak nevadí jim vlhkost. Jejich velkou výhodou je široká škála barevných odstínů.

Sklo - podobné vlastnosti mají i výrobky ze skla, ale ty na rozdíl od těch keramických vyžadují mnohem častější omývání kvůli viditelným skvrnám od vodního kamene nebo mýdlových usazenin.

Polyresin - materiál, který je velmi odolný vůči nárazu. Je ideální, pokud jsou v rodině malé děti, při rozbití nehrozí nebezpečí pořezání.

Kombinací materiálů je nepřeberné množství. Dá se vybírat např. z kombinace bambusu a keramiky nebo kombinace dřevin s keramikou. Další možností je plast, či napodobeniny umělého kamene nebo pískovce.

Koupelnové doplňky bez vrtání můžete vyměňovat, tak často, jak si budete přát a vytvoříte si tak koupelnu svých snů.

Barevné ladění:

Vždy samozřejmě záleží zcela na vašem vkusu. Pokud máte v koupelně obklady a dlažby spíše ve střízlivějších barvách, můžete se pak mnohem lépe realizovat při výběru odstínů doplňků. Koupelnové doplňky bez vrtání existují ve všech možných barevných provedeních, na jaké si jen vzpomenete. V případě použití koupelnových doplňků bez vrtání si můžete jednoduše a rychle dopřát barevnou nebo estetickou změnu.

Tipy:

Mezi klasické doplňky do koupelny patří například mýdelníky, poličky na kosmetiku, držáčky na kartáčky  nebo třeba koš na špinavé prádlo. Moderní koupelna by však neměla postrádat ani doplňky, které zvýší její komfortnost. Například stolička - kdo by neocenil možnost posadit se během svlékání na stoličku nebo odložit oblečení na tzv. němého sluhu? Koš na špinavé prádlo kombinovaný se stoličkou poslouží stejně dobře.