Lakování oken ceník Praha

Máte v bytě okna, která už potřebují nový kabát?

Mezi služby, které poskytuje firma Bohemia Decor Group s.r.o., patří také lakování oken. Jsme správnou volbou pro ty, kteří se chtějí ve svém bytě cítit dobře. Poskytujeme kvalitní lakýrnické práce, naši pracovníci jsou zkušení a umí. S lakováním oken vám můžeme nabídnout nejen lakýrnické práce, ale také komplexní renovaci oken - opravy okenních rámů, tmelení, odstranění starého laku, penetraci, atd.

Nalakovat dokážeme téměř vše, naší specialitou je však lakování oken a to nejen dřevěných, ale i plastových. Není pro nás problém nalakování dveří, profilů, tyčí, panelů, doplňků. Lakujeme také veškeré kovy železné i neželezné, dřevo, sklo a další materiály.

Při lakování oken vždy zajistíme kvalitní zakrytí všech důležitých míst (podlahy, nábytku), tak abychom vše uchránili od umazání od barvy a umožnili vám co možná nejrychlejší návrat do běžného života. Mezi naše poskytované služby patří i následný úklid.

Nabízíme kvalitní lakování oken a další lakýrnické práce za rozumné ceny. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují opravdu spolehlivé služby bez následných reklamací. Vždy preferujeme individuální přístup k zákazníkovi.

Nabízené lakýrnické práce:

 • lakování oken a okenních rámů
 • lakování dveří včetně dřevěných i kovových zárubní
 • odstraňování starých nátěrů (mechanicky, tepelně, chemicky)
 • nátěry plotů vhodným povrchovým venkovním nátěrem
 • nátěry radiátorů protikorozními nátěry
 • nátěry zábradlí uvnitř budov i venku
 • ochranné nátěry podlah (dřevěných, plovoucích, lamelových, dřevěných parket)
 • dekorativní a otěru odolné nátěry linkrusty (soklů) budov
 • nátěry okapů, parapetů a střech
 • protiplísňové nátěry s aktivním účinkem vhodným do stravovacích a zdravotnických prostor
 • antigraffiti nátěry fasád, které odolávají znečištění sprejovými barvami
 • nátěry výškových konstrukcí a budov za pomoci lešení, plošin a horolezeckých technik
 • ochranné nátěry dřevěných konstrukcí včetně památkových objektů
 • protipožární nátěry budov a dřevěných konstrukcí v souladu s bezpečnostními předpisy
 • ochranné nátěry ocelových konstrukcí, mostů, střech a stožárů

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Lakování oken – průběh prací:

Informativní schůzka

Po vašem kontaktu s naší firmou vás nejdříve zdarma navštíví náš pracovník, který se seznámí s vašimi požadavky. Poradí vám s výběrem materiálů, odstínů, případně i s dalšími požadavky. Prodiskutuje s vámi způsob přípravných a dokončovacích prací. Zdarma připraví cenovou nabídku, dohodne termín zahájení i dokončení prací.

Přípravné práce

Před lakováním oken připravíme vše tak, aby výsledek splnil očekávání. Okenní křídla vyndáme z pevného rámu a před lakováním je položíme do vodorovné polohy. Když není zbytí a okna musí zůstat viset, vše kolem oken důkladně zakryjeme.

Odstranění starého nátěru

Starý nátěr odstraňujeme horkovzdušnou pistolí. Po částech krátce nahříváme rámy okenních křídel a změklou barvu seškrábneme špachtlí nebo dlátem. Vždy přitom dáváme pozor, abychom nespálili dřevo.  

Další možností odstranění starého nátěru je použití speciálního odstraňovače laků, kterým konstrukci přetřeme. Po zhruba 5–15 minutách se nánosy starého laku uvolní a pak je můžeme opatrně seškrábnout špachtlí.

Oprava poškozených míst

Případné zbytky starého laku obrousíme brusným hranolkem, na větší kusy zbytků laku používáme rašpli.  Následuje dobroušení celého povrchu včetně špatně přístupných míst brusným papírem či vibrační bruskou. Obroušený povrch důkladně zbavíme prachu a odmastíme jej vodou s jarem. 

Na očištěném povrchu pomocí špachtle zatmelíme hrubá nebo poškozená místa, přebrousíme nechtěné vrypy a trhliny, znovu vytmelíme a nakonec vše přebrousíme velmi jemným brusným papírem.

Dále je třeba na venkovní rámy použít impregnaci, která je ochrání před vlhkostí a hnilobou. Po zaschnutí vše opět lehce přebrousíme, aby byla plocha dokonale vyhlazená. Podklad důkladně očistíme od prachu.

Samotné lakování oken

Abychom při lakování oken neušpinili sklo, zakryjeme ho důkladně fólií nebo kartonem.

Následuje samotné barevné lakování oken. Na lakování oken jsou nejvhodnější krycí laky s vysokou schopností zakrýt případné vady dřeva. Veškeré potřebné krycí laky zajistíme sami.

Nátěr nanášíme vždy ve směru struktury dřeva. První vrstvu necháme zaschnout a zlehka jí přebrousíme velmi jemným brusným papírem. Srovnáme tím nerovnosti a další vrstva barvy lépe chytne. Hadříkem odstraníme prach a natřeme další vrstvu barvy. Postup ještě jednou až dvakrát zopakujeme, až bude výsledek lakování oken dokonalý.

Okna vždy natíráme tak, aby barva překryla asi milimetrovým proužkem mezeru mezi sklem a rámem. Tím se zabrání zatékání vody do rámu.

Ukončení lakování oken Sklo zatmelíme sklenářským tmelem. Necháme zaschnout, vyčistíme a namontujeme kování.

Nově natřená okna nenasazujeme trvale, dokud barva dokonale nevytvrdne (dodržujeme termín uvedený v návodu). Barva se může zdát suchá, okna na noc zavřeme a ráno už je neotevřeme, protože se přilepí k rámům. Nebezpečí je o to vyšší, jestliže jsme souběžně s okenními křídly natírali i pevné rámy.

Orientační cena lakýrnických prací

 

lakování

cena

   lakování panelákových oken

250 Kč/m2

   lakování špaletových oken

350 Kč/m2

   lakování panelákových dveří

250 Kč/ks

   lakování profilových dveří

350 Kč/m²

   lakování ocelových zárubní

230 Kč/m2

   lakování dřevěných zárubní

250 Kč/m2

   napouštění a moření

80 Kč/m2

   lakování parapetů

90 Kč/m2

   lakování zábradlí

100 Kč/m2

   obnova soklu

80 Kč/m2

   fládrování

500 Kč/m2

   lakování plechových radiátorů

45 Kč/článek

   lakování litinových radiátorů

50 Kč/článek

   lakování trubek topení

30 Kč/bm

   lakování mříží

100 - 150 Kč/m2

   opalování starého laku

100 Kč/m2