Malování pokojů Praha

Také se u vás doma říká, že je lepší dvakrát vyhořet, než jednou vymalovat celý byt?

Dřív bylo totiž zvykem a nutností řešit takové práce svépomocí a rovnalo se to malému domácímu zemětřesení. Malování pokojů už není nikdo nucen dělat svépomocí. Dnes je již standardem přenechat malování pokojů profesionálům. 

Jednou za čas přijde ta správná chvíle a stěny vašich pokojů si začnou říkat vymalování. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám pomůže při malování pokojů vše profesionálně naplánovat, dobře zorganizovat a ušetříte půlku nervů.

Malování pokojů Praha od společnosti Bohemia Decor Group

Tým našich odborníků  se zabývá nejen klasickým malířstvím, ale jsme schopni zvládnout také luxusní úpravy interiérů včetně montáže dekoračních lišt. Používáme výhradně kvalitní barvy od tuzemských i zahraničních výrobců a vždy ručíme za odvedenou práci. Proměníme váš domov nebo firmu v barevně sladěnou oázu klidu, kam se bude každý rád vracet. Spolupracujeme s bytovým architektem a designérem, kteří vám pomohou s návrhem toho nejlepšího řešení. Zákazníkovi nabízíme individuální přístup a vždy se snažíme vyhovět jeho přáním a představám.

Je dobré malování pokojů řešit s odborníkem, ale bylo by zásadní chybou nezapojit také na ostatní členy domácnosti. O malování pokojů by měli rozhodovat všichni jejich obyvatelé, a pokud se chystáte k výmalbě dětského pokoje, zeptejte se i dětí, jak by si přály pokoj vyzdobit.

Díky novým technologiím můžete už dnes mít na stěnách opravdu cokoliv. Existují nejrůznější dekorace, např. samolepky na zeď, které mohou mít různou podobu - ornamenty, zvířata, květiny a třeba pro děti pohádkové postavy. Pomůžeme vám vymyslet něco originálního a jedinečného, vše vaše sny se mohou stát skutečností.

Malování pokojů – postup

1.      Vyklizení pokojů a vystěhování nábytku

2.      Pro ochranu podlahy její zakrytí fólií s lepicí páskou. Zakrytí oken a zbývajícího nábytku, který v místnosti zůstává.

3.      Odmontování lustrů a dalších svítidel, přelepení zbylých elektrických vývodů.

4.      Přelepení elektrických zásuvek a vypínačů nebo jejich sundání ze stěn.

5.      Odstranění hřebíků skob, a jiných nežádoucích předmětů.

6.      Oškrabání staré malby, pokud to bude potřeba.

7.      Zakrytí různých prohlubní, trhlin, prasklin a nerovností tmelem.

8.      Pokud by byly nerovnosti větší, nanášíme stěrku.

9.      Samotný nános barvy provádíme ve dvou vrstvách.

10.   První nános bary nanášíme co nejrychleji, aby nedošlo k přílišnému vlhčení stěn, které má za následek odlupování a vytváří skvrny.

11.   Druhý nátěr nanášíme po zaschnutí první vrstvy, když se barva jeví jako jednolitá.

12.   Vždy si necháváme přiměřené množství téhož odstínu barvy pro případné budoucí opravy.

13.   Po dokončení výmalby odstraníme přelepy a folie, provedeme úklid a nastěhujeme zpět nábytek

Malování pokojů - oživujeme obklady

Nabízíme také nátěr obkladových kazet z polystyrenových desek, které mohou časem ztratit bílou barvu. Používáme latexové; fasádní nebo malířské barvy. Barvy příliš neředíme, lépe pak přilnou k podkladu a nebudou stékat.

Malování pokojů - penetrujeme sádrokarton

Před malováním sádrokartonu je potřeba jeho povrch zbavit prašnosti a vyrovnat jeho nasákavost pomocí penetračního nátěru, s ohledem na další použité barvy.

Malování pokojů - natíráme dlaždice

Můžeme natřít i staré a zašlé dlaždice. Používáme k tomu odolnou a tvrdou nátěrovou hmotu. Většinou dvousložkový epoxidový nebo polyuretanový email. Dlaždice důkladně umyjeme a důkladně odmastíme. Výsledek bude relativně dobrý, avšak původní vypalované dlaždice nenahradí.

Malování pokojů - barvy

Barvy jsou pro člověka velmi důležité, které mohou velmi ovlivnit náladu a chování. Barvy mohou evokovat různí pocity, např. chlad, teplo, klid. Barvy při malování pokojů dokážou změnit celý prostor. Záleží na odstínu, sytosti a také na členění jednotlivých natíraných stěn.

Interiér bytu má přispívat k pohodě a dobrému pocitu těch, kteří v něm bydlí. Psychologové kladou velký důraz na barevnost stěn i nábytku.

 • pro stěny pokoje, ve kterém trávíme nejvíce času, je nejvhodnější barva žlutá a oranžová,
 • ve starých typech bytů s vysokým stropem je dobré použít tmavší barvy, které strop sníží a místnost zútulní.
 • v pracovně se doporučuje zelená barva, která napomáhá soustředění,
 • při volbě barev v ložnici je dobré určit si prioritu. Záleží na tom, zda chcete v ložnici odpočívat anebo si v ní užívat. Spánku a odpočinku napomůže uklidňující modrá. Eroticbké podněty bude stimulovat barva červená.
 • orientace místností je pro barevné ladění také velmi důležité. Např. místnosti s okny na sever ladíme do teplých barev, žluté a oranžové
 • umělé světlo také ovlivňuje barevnost stěn a stropu. Nejméně mění umělé osvětlení zelenou barvu, tmavě modrou a červenou ztemňuje, žlutou a světle modrou zesvětluje.

Malování pokojů - víte, že:

 • červená, růžová a žlutá barva vyvolává u člověka pocit tepla?
 • modrá barva působí studeně?
 • zelená barva, podle se podle poměru žluté a modré, stejně jako fialová barva, se podle poměru modré a červené, mohou projevovat jako barvy teplé i studené?
 • bílá barva může vyvolat pocit čistoty a černá prázdnoty a smutku?
 • hnědá barva a její odstíny vyvolávají pocit tepla?
 • ne každý materiál barvy se hodí pro každý podklad a použití?
 • některé materiály barev vytvářejí lesklé povrchy a jiné matné?
 • každý materiál barvy má jinou kryvost?
 • namíchat stejný barevný odstín pro případné opravy při malování pokojů není jednoduché?
 • některé materiály barev jsou parotěsné a jiné umožňují zdivu dýchat?
 • nátěrové hmoty se liší také v odolnosti proti otěru?

Nabízíme i kompletní rekonstrukce bytu.