Odhlučnění panelového bytu Praha

Ruší vás hluční sousedé?
Bydlí nad vámi rodina s velkými psy nebo stádo koní?
Rádi zpíváte v koupelně, ale jenom pro sebe?

Klid je jedním z požadavků, které definují pojem „příjemné bydlení“. Jenže pokud máte například hlučné sousedy, můžeme si o tichu jen zdát. V takovém případě přichází na řadu kvalitní odhlučnění panelového bytu, které nás zbaví nepříjemného hluku z okolních bytů, ale také pomůže, abyste vy sami nerušili sousedy. 

Odhlučnění panelového bytu - vybereme správný postup

Výsledný efekt odhlučnění přímo souvisí se správností výběru postupů, které ke zvýšení míry zvukové izolace povedou. Nejlepší je samozřejmě zaměřit se na stěny, strop, podlahu, okna a dveře zároveň, protože hluk se šíří po celé konstrukci. A i když se vám zdá, že stačí například pouze zvuková izolace stropu, kvůli kterému slyšíte dupot dětí souseda nad vámi, můžete být nemile překvapeni, že i po odhlučnění stropu jste se problému zcela nezbavili.

Firma Bohemia Decor Group , s.r.o. vám může nabídnout řešení! S odhlučněním panelových bytů máme dostatečné zkušenosti. Pro řešení tohoto problému je třeba postavit „protihlukovou obálku bytu“- zvuku se do cesty musí umístit vhodná zvukově izolační konstrukce či materiál. Základní vlastnost požadovaná od takových konstrukcí je neprůzvučnost. Zvukově izolační rekonstrukce, které nabízíme, dokážou výrazně snížit hluk, který obtěžuje vaši pohodu. Naši řemeslníci práci dbají na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci. Zákazník nemusí komunikovat s jednotlivými řemeslníky ani koordinovat jejich činnosti. To vše při odhlučnění panelového bytu zajistíme za vás!

Celou úpravu odhlučnění panelového bytu budete konzultovat s našimi odborníky, spolu s vámi promyslíme vaše požadavky.

Odhlučnění panelového bytu - cenovou nabídku vypracujeme zdarma.

Pokud dojdeme se zákazníkem ke shodě, provedeme osobní prohlídku místa provádění, kde se provede celkové zaměření. Po této schůzce je cenová kalkulace z naší strany již platná a může dojít k podpisu "Smlouvy o dílo" a následné realizaci odhlučnění panelového bytu.

Odhlučnění panelového bytu - průběh

V prvé řadě je nutné si uvědomit, že dokonalého odhlučnění panelového bytu dosáhneme, pouze pokud izolujeme nejen stěny, ale i stropy.

Odhlučnění panelového bytu - izolační pěna

Pokud již v bytě jsou montované stěny či strop (sádrokarton, OSB desky apod.), můžeme zvukovou izolaci umístit pod tyto části, tedy stávající konstrukci demontovat, aplikovat stříkanou izolaci a konstrukci opět uzavřít. Problém při tomto postupu však je, že ve většině případů se demontované sádrokartonové desky nepodaří umístit zpět a potom musíme instalovat nové sádrokartonové desky.

Pokud to stávající konstrukce dovolí, je možné pouze vyříznout do sádrokartonových desek otvory (cca 50 x 50cm) vzdálené od sebe max. 3m,  tak aby aplikátor stříkané izolace mohl do prostoru dosáhnout a prostor efektivně vyplnit pěnou.

Pokud jsou v bytě zdi panelové nebo případně zděné můžeme stříkanou izolaci aplikovat přímo na stávající podklad. Následně stěnu obložíme novými sádrokartonovými deskami nebo jinými obklady, dle dohody se zákazníkem.

Odhlučnění panelového bytu modrá akustická sadrokartonová deska

Modré akustické sádrokartonové desky jsou jen 7,5 cm silné a její hmotnost je 28 kg/1m2., I takto tenká deska dokáže velmi dobře zvukově izolovat. Její hodnota vzduchové neprůzvučnosti je 45 dB a přitom o 3 dB překračují požadované normové požadavky na akustiku v bytě. Při jejich použití při odhlučnění panelového bytu se podlahová plocha bytu nezmenší.

Právě lehkost akustické desky umožní snadnou změnu dispozice. Jejich nízká hmotnost ve výsledku znamená menší nároky na nosné konstrukce. Používají se pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn v interiérech. Lze použít i na stropy.

Modré akustické desky jsou již v základní verzi s vyšší požární odolností. Mají hladký, zdravotně nezávadný povrch. Velká výhoda je rychlost výstavby suchou cestou.

Odhlučnění panelového bytu - podívejte se, jak je možné změnit akustiku v panelovém bytě

Reálné měření vzduchové neprůzvučnosti bytu 3 + kk

 

Původní stav
dB

Nový stav
dB

Rozdíl (zlepšení)
dB

Normový požadavek
dB

mezibytová stěna

52

61

9

53

interiérová příčka

33

45

12

42

strop

44

57

13

53

Po dokončení odhlučnění panelového bytu spolu celé dílo projdeme, zkontrolujeme a provedeme jeho předání. Součástí předávacího procesu je kromě jiného sepsání předávacího protokolu.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Odhlučnění panelového bytu - časté dotazy:

Lze financovat odhlučnění panelového bytu formou stavebního spoření?

Ano, čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření, případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí. Odhlučnění panelového bytu lze ze stavebního spoření financovat.

Obsahuje odhlučnění panelového i materiál nebo si jej musíme obstarat sami?

Veškeré naše služby při odhlučnění panelového bytu jsou kompletně na klíč - zákazník si pouze vybere, vše ostatní od objednávky až po dodání materiálu na stavbu zajistíme.

Jsou práce při odhlučnění panelového bytu hlučné a v jakém čase jsou prováděny?

Práce spojené odhlučněním panelového bytu se bez hluku nedají provádět. Práce se zvýšeným hlukem provádíme zásadně pouze v pracovní dny a to v době 8.00 -17:00hod., abychom co nejméně omezovali ostatní obyvatele v domě.

Je při odhlučnění panelového bytu zajištěn úklid?

Naše služby při odhlučnění panelového bytu obsahují denní úklid společných prostor na vašem podlaží. V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku.

Nechci, aby se v době práce v mém bytě kouřilo. Je možné splnit tuto podmínku?

Tuto podmínku bez problémů splníme. Naši pracovníci mají přísný zákaz kouření na pracovišti.

Je návštěva technika a cenová nabídka zdarma?

Prvotní konzultace a cenová nabídka je součástí zákaznického servisu, který nabízíme zdarma.