Paneláková koupelna malá Praha

Je už vaše paneláková koupelna pro vás či vaší rodinu malá? Nejvyšší čas to změnit!

Možná i vy už dlouhou dobu přemýšlíte o změně - jen stále nevíte, jak na to a co s prostorem, kde je potřeba šetřit každý centimetr. Když se rozhodnete pro změnu, vnímejte malou panelákovou koupelnu jako plnohodnotnou místnost. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může pomoci s rozhodováním. Zkusíme jiná řešení dispozice a navrhneme vám to nejlepší. S naší firmou se může stát vaše malá paneláková koupelna místem příjemné relaxace a odpočinku.

Počítejte s tím, že jako každá přestavba i přestavění malé panelákové koupelny bude něco stát.

Nicméně originální návrh a kvalitní provedení přestavby malé panelákové koupelny vám byt do budoucna výrazně zhodnotí.

Desatero pro přestavbu malé panelákové koupelny

 • Pokud se rozhodnete pro spojení koupelny s toaletou, získáte místo, ale ztratíte tím jednu příčku a dvě stěny pro zavěšení skříněk s úložným prostorem. Toto řešení není praktické v bytě, v němž bydlí početnější rodina. Tam je naopak potřebné mít oddělené WC od koupelny.
 • Obklad potřebuje malá paneláková koupelna světlý, nemusíte se bát ani velkoformátového obložení. Skvěle vypadá i velký formát doplněný mozaikou.
 • Malou koupelnu nelze zastavět nábytkem. Důležité je udržet vzdušnost, zaměřte se proto na závěsné systémy skříněk z jedné koupelnové série. Místnost pak působí uceleným a uklizeným dojmem.
 • Koupelnový nábytek může mít i v malé koupelně tmavou barvu. Pokud budete kombinovat tmavší skříňky a světlý obklad, prostor to opticky nezmenší.
 • Umyvadla je lépe volit asymetrického tvaru, jsou lepší než rohová. Mají asymetricky umístěnou baterii, čímž získáte větší odkládací i mycí plochu.
 • Vana či sprchový kout jsou ideální vybrat také asymetrické. Vždy vybírejte podle potřeb členů domácnosti a velikosti koupelny.
 • Pračky bývají také součástí malých panelákových koupelen. Volte raději užší model s horním plněním.
 • Pokud v bytě bydlí rodina, pořiďte si dvě zrcadla nebo jedno velké. Tím se vyhnete problémům s rozdílnou výškou vzrůstu. Vyplatí se zrcadlo se speciální fólií proti zamlžování.
 • Osvětlení je důležité a koupelnu opticky zvětší. Kvalitně osvětlená místnost tím získá jinou atmosféru.
 • Pokud to jde, přesuňte některou z každodenních činností z malé panelákové koupelny jinam. Např. líčení do ložnice.

Malá paneláková koupelna a její rekonstrukce pro nás není žádný problém. V naší firmě poskytujeme profesionální služby a vše vyřešíme za vás. Pečlivě zaměříme stávající prostory, připravíme projekt, naplánujeme všechny navazující práce. Jsme schopni vše zvládnout v krátkém časovém úseku.

Rekonstrukce malé panelákové koupelny je naše specialita. Čím složitější je rekonstrukce malé panelákové koupelny, tím víc naše pracovníky zajímá a baví! Všichni, kteří se na rekonstrukci budou podílet, rádi překonávají zdánlivě nemožné. Při práci dbáme na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci.

Najdete u nás všechny potřebné profese pro rekonstrukci malé panelákové koupelny. Disponujeme odborníky na vodoinstalace, elektroinstalace, zednické a obkladačské práce i podlahářství. Při přípravě projektu spolupracujeme projektantem a bytovým architektem.

Samozřejmostí je pro nás zajištění veškeré technické dokumentace i obstarání stavebního povolení nebo ohlášení stavebnímu úřadu.

Rádi poradíme také s výběrem materiálů a zařizovacích předmětů. Zapůjčíme vám domů katalogy zařizovacích předmětů i vzorníky dlažby, obkladů a barev pro výmalbu.

EXPRESNÍ rekonstrukce malé panelákové koupelny  - pokud má zákazník jasnou představu, můžeme s rekonstrukcí malé panelákové koupelny začít do 48 hodin!

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Malá paneláková koupelna – postup rekonstrukce:

Všemu předchází pečlivé zaměření a příprava projektu. Když dojdeme se zákazníkem ke shodě, je sepsána smlouva o dílo, s uvedením termínu realizace a celkovým rozsahem prací s podrobným rozpočtem. 

Délka rekonstrukce malé panelákové koupelny se většinou pohybuje do čtrnácti dnů, vždy záleží na složitosti zakázky. Podle složitosti se samozřejmě může lišit také postup prací při rekonstrukci koupelny.

Postup prací:

 • Vybourání starého jádra a rozvodů vody a elektřiny, demontáž starého vybavení koupelny, odvoz sutě.
 • Návoz stavebního materiálu, výstavba nových stěn.
 • Provedení nové rozvodů vodoinstalace, kanalizace a elektřiny, včetně přípojek pro pračku.
 • Vyrovnání podlahy, montáž nové vany nebo sprchového koutu a mísy na WC.
 • Obložení stěn, pokládka dlažby a spárování.
 • Dle potřeby štukování a následně výmalba neobložených stěn.
 • Instalace sádrokartonových podhledů na stropy včetně montáže bodových světel.
 • Připojení zásuvek a vypínačů, osazení nových dveří.
 • Instalace dalších zařizovacích předmětů a nábytku.
 •  Finální úklid všech dotčených prostor.

Malá paneláková koupelna - dokončení rekonstrukce a předání díla:

Po dokončení rekonstrukce malé panelákové koupelny, se zákazníkem projdeme celé dílo. Provedeme kontrolu a dojde k jeho předání. Zákazník od nás obdrží předávací protokol, záruční listy k jednotlivým výrobkům a návodem na jejich údržbu. Zákazníkovi předáme také veškerou technickou dokumentaci, zápisy k provedeným zkouškám a revizní zprávy.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Rekonstrukce malé panelákové koupelny - časté dotazy:

Lze financovat rekonstrukci malé panelákové koupelny formou stavebního spoření?

Ano, čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření, případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí. Rekonstrukci malé panelákové koupelny lze ze stavebního spoření financovat.

Jak je to při  rekonstrukci malé panelákové koupelny se stavebním povolením?

V současné době je možné provádět většinu rekonstrukcí malé panelákové koupelny bez stavebního povolení. Pokud nedojde k zásahu do statiky, většinou stačí ohlášení stavby stavebnímu úřadu a souhlas majitele domu. Případná nutná povolení zajistíme na úřadech za vás.

Zajišťujete při rekonstrukci malé panelákové koupelny úklid?

Při rekonstrukci malé panelákové koupelny vždy zjišťujeme denní úklid společných prostor na vašem podlaží. V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku.