Rekonstrukce panelákové koupelny

Ještě se koupete ve vlakovém kupé? Nejvyšší čas to změnit!

Koupání mezi umakartovými deskami ala vlakové kupé uspokojuje stále méně obyvatel. Ani záchod podobající se výtahové kabině dnešnímu životnímu standardu neodpovídá. A to i tehdy, když stávající zařízení ještě slouží. Možná i vy už dlouhou dobu přemýšlíte o změně - jen stále nevíte, jak na to a co s prostorem, kde je potřeba šetřit každý centimetr. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám pomůže tuto zapeklitou situaci vyřešit. Vaši koupelnu proměníme v příjemné místo relaxace a odpočinku

Důvody proč také rekonstruovat panelákovou koupelnu:

Stávající desky jsou křivé, rozkližují se a zatéká do nich voda (což může být i nebezpečné).
Zdi panelákové koupelny nejsou nosné, nemůžete na ně pověsit nic těžšího.

Nevíte, co je mezi umakartovými deskami za materiál. Co když je zdravotně závadný?
Umakartové desky propouští zvuk. Obyvatelé bytu i sousedé vědí, co v koupelně nebo na WC zrovna děláte.
Vybavení koupelny či WC už více či méně chátrá a neslouží svému účelu.

Rekonstrukce panelákové koupelny pro nás není problém. V naší firmě poskytujeme profesionální služby a vše vyřešíme za vás. Pečlivě zaměříme stávající prostory, připravíme projekt, naplánujeme všechny navazující práce. Jsme schopni vše zvládnout v krátkém časovém úseku.

Pro rekonstrukci panelákové koupelny zajistíme všechny potřebné profese. Pracují u nás odborníci na vodoinstalace, elektroinstalace, zednické a obkladačské práce i podlahářství. Při přípravě projektu spolupracujeme i s bytovým architektem.

Rekonstrukce panelákové koupelny je naše specialita. Pracovníci, kteří se na rekonstrukci podílejí, rádi překonávají zdánlivě nemožné a dokážou divy s vnitřní dispozicí koupelny. Čím složitější je rekonstrukce koupelny, tím víc je práce zajímá a baví! Při práci dbáme na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci.

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma!

Zajistíme veškerou technickou dokumentaci, obstaráme stavební povolení nebo ohlášení stavebnímu úřadu.

Zákazníkovi také rádi poradíme s výběrem materiálů a zařizovacích předmětů. Pro usnadnění jejich výběru zapůjčíme domů katalogy zařizovacích předmětů i vzorníky dlažby, obkladů a barev pro výmalbu.

Nabízíme také možnost EXPRESNÍ rekonstrukce panelákové koupelny – pokud má zákazník jasnou představu, můžeme rekonstrukci panelákové koupelny zahájit do 48 hodin!

Rekonstrukce panelákové koupelny - postup:

První krok před zahájením prací je vždy pečlivé zaměření, příprava projektu a výběr použitých materiálů i zařizovacích předmětů. Jakmile dojdeme se zákazníkem ke shodě, je sepsána smlouva o dílo, ve které je uveden termín realizace a celkový rozsah prací s podrobným rozpočtem. Teprve potom může rekonstrukce panelákové koupelny začít.

Délka rekonstrukce panelákové koupelny se většinou pohybuje do čtrnácti dnů, vždy záleží na složitosti zakázky. Podle složitosti se samozřejmě může lišit také postup prací při rekonstrukci koupelny.

Rekonstrukce panelákové koupelny - postup prací:

  • Vybourání starého jádra, odstranění starých rozvodů vody a elektřiny, demontáž stávajícího vybavení koupelny, odvoz sutě na skládku.
  • Návoz stavebního materiálu, výstavba nových stěn rekonstruované koupelny, osazení nových zárubní.
  • Nové rozvody – vodoinstalace, kanalizace a elektřiny, včetně přípojek pro pračku.
  • Vyrovnání a izolace podlahy, montáž nové vany nebo sprchového koutu, připevnění mísy na WC
  • Lepení obkladů, pokládka dlažby a spárování.
  • Štukování a výmalba neobložených stěn.
  • Instalace sádrokartonových podhledů na stropy v koupelně a na WC, včetně montáže bodových světel.
  • Kompletace elektroinstalace - připojení zásuvek a vypínačů, osazení nových dveří
  • Instalace dalších zařizovacích předmětů.
  • Finální úklid rekonstruované koupelny a všech dotčených prostor, včetně výtahu, chodby a chodníku.

Dokončení rekonstrukce panelákové koupelny - předání díla:

Po kompletně dokončené rekonstrukci panelákové koupelny a finálním úklidu, projdeme se zákazníkem celé dílo. Provedeme kontrolu a dojde k jeho předání. Při předávacím procesu od nás obdrží zákazník předávací protokol, záruční listy k jednotlivým výrobkům a návod na jejich údržbu. Předáme veškerou technickou dokumentaci, zápisy k provedeným zkouškám a revizní zprávy.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Rekonstrukce panelákové koupelny - časté dotazy:

Lze financovat rekonstrukci panelákové koupelny formou stavebního spoření?

Ano, čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření, případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí. Rekonstrukci panelákové koupelny lze ze stavebního spoření financovat.

Potřebuji k rekonstrukci panelákové koupelny stavební povolení?

V současné době je možné provádět většinu rekonstrukcí panelákové koupelny bez stavebního povolení. Ve většině případů stačí ohlášení stavby stavebnímu úřadu a souhlas majitele domu. Případné běhání po úřadech zařídíme za vás.

Jsou práce při rekonstrukci koupelny v paneláku hlučné a v jakém čase jsou prováděny?  

Práce se zvýšeným hlukem provádíme zásadně pouze v pracovní dny a to v době 8.00 -17:00hod., abychom co nejméně omezovali ostatní obyvatele v domě. Bez hluku se bohužel práce spojené rekonstrukcí koupelny v paneláku nedají provádět. Před zahájením rekonstrukce panelákové koupelny je dobré umístit sdělení o rekonstrukci na nástěnce nebo jinde ve společných prostorech, předejdete tak zbytečným nedorozuměním se sousedy.

Je při rekonstrukci panelákové koupelny zajištěn úklid?

Ano, naše služby při rekonstrukci panelákové koupelny obsahují denní úklid společných prostor na vašem podlaží. V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku. 

Rekonstrukce panelákové koupelny - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce panelákové koupelny nabízíme i kompletní rekonstrukce bytu