Rekonstrukce podlahy půdy

Co se starou podlahou na půdě? 

V poslední době se často setkáváme s problémem, který řeší mnoho z nás. Prostory, které obýváme nám už nestačí, a proto hledáme nové možnosti bydlení. Co si takhle nechat zrekonstruovat nepoužívanou půdu? Většina lidí, používá půdní prostory stejně jen na odložení nepotřebných harampádí. Není to však škoda? Půdní vestavby nabízí velkou škálu originálních možností. Při provádění prací není možné opominout také rekonstrukci podlahy půdy.

Když přesunete některé pokoje z přízemí pod střechu, získáte mnohem více místa. Důležitý je i stav podlahy. Je dostatečně pevná na to, aby se po ní dalo bezpečně chodit a aby zvládla i tíhu nábytku? Rekonstrukce podlahy půdy vám umožní půdní prostor naplno využívat.

Před počátkem rekonstrukce je potřeba si uvědomit neomezenou škálu možností využití nového prostoru. Odborníci z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. posoudí aktuální stav podlahy a nutný rozsah rekonstrukce podlahy půdy.

Mimo rekonstrukce podlahy půdy Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Rekonstrukce podlahy půdy - zdarma vypracujeme cenovou nabídku

Při rekonstrukci starších půd je potřeba zkontrolovat kvalitu podlahy a trámů. Nejen čas, ale i vlhkost a dřevomorka působí na životnost dřeva. Vypracujeme pro vás nezávaznou nabídku kompletní rekonstrukce podlahy půdy na „klíč“ a podrobnou cenovou kalkulaci. Doporučíme vám potřebný rozsah rekonstrukčních prací. Naši pracovníci s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Pomůžeme Vám vybrat vhodnou podlahu a trámy a zároveň jejich ošetření. Vše aby bylo nejen praktické, ale také podle Vašeho stylu.

Profesionálové z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Zvládnou i náročné a atypické rekonstrukce podlahy půdy. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Čím víc je rekonstrukce podlahy půdy náročnější, tím víc nás baví. 

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Nabízíme kvalitní rekonstrukce podlahy půdy za rozumné ceny. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují ty nejlepší služby.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, dodržení smluvených termínů, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Rekonstrukce podlahy půdy - postup

Do stropů ve starých domech nevidíme. Nevíme, jestli jsou jejich dřevěné konstrukce dostatečně únosné, nebo naopak zcela prohnilé. Pouštět se do rekonstrukce podlahy půdy bez stavebního průzkumu je tedy velmi riskantní.

Přestavbou se mění zatížení podlah, stačí menší zásah do konstrukcí a objeví se nečekané problémy. Dřevěné trámy na rozdíl od betonu ani „nevarují“ praskáním, strop se může zřítit v jediném okamžiku. Škody pak mohou být nejenom na majetku, ohroženy jsou i životy lidí.

V naprosté většině se jedná o starší stavby, kdy konstrukce nejsou dimenzovány natolik, aby unesly např. podlahu z prostého betonu. Obvykle jsou na půdách nejrůznější navážky nejrůznějšího materiálu, počínaje škvárou a konče např. hlínou. Tyto násypy se odstraníme a musíme vyřešit problém s velkou nerovností podlahy půdy.

Rekonstrukce podlahy půdy - skladba podlahy

Při rekonstrukci podlahy půdy se skladba podlahy řeší společně s návrhem nosné konstrukce a projektant firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vždy navrhuje kvalitní zvukově izolační podlahu. Při rekonstrukci podlahy půdy v bytových domech je při posuzování akustických vlastností podlahy nutné vycházet z celého souvrství podlahy a stropu.

Jestliže chceme při rekonstrukci podlahy půdy zaručit dostatečnou kročejovou neprůzvučnost, je nutné oddělit vrstvu potěru od nosné konstrukce a od stěn pružnou vložkou dostatečné tloušťky. Jako pružnou vložku používáme polyetylénový pás, minerální vlnu nebo kročejový polystyren, přičemž mocnost vrstvy závisí na dynamické tuhosti materiálu.

Důležitým rozhodnutím je, zda bude vlastní půdní podlaha položena přímo na souvrství stropu a tepelné izolace, nebo zda bude mít nezávislou nosnou konstrukci (např. dřevěný rošt na vazebních trámech). Další důležité rozhodnutí je, jak by měla podlaha půdy vypadat - lehká plovoucí, těžká plovoucí, parkety, palubky, sádrokarton, OSB desky.

Pod nezávislou podlahu lze jako izolant použít v podstatě veškeré dostupné izolační materiály – skelnou nebo minerální vatu, sypké materiály  - Laipor nebo foukanou izolaci na bázi celulózy. Tím také odpadá nutnost vyrovnávání nerovnosti podkladu.

Pod podlahu položenou na izolační souvrství bude třeba použít izolaci s určitou nosností. Nejobvyklejším materiálem je pěnový polystyren. V případě mokrých procesů rekonstrukce podlahy půdy je potřeba položit ještě hydroizolaci. Na hydroizolaci se položí speciální desky, které podlahu izolují proti kročejovému hluku.

Jako vrchní podlahovou krytinu můžeme na půdě, stejně jako v běžném podlaží, vybírat podlahovou krytinu především podle praktičnosti.

Velmi oblíbeným druhem vrchní krytiny při rekonstrukci podlahy půdy je plovoucí podlaha. Je cenově dostupná a lehce se pokládá. Jednotlivé díly jsou do sebe zaklesnuty díky zámkovým profilům, takže nevznikají žádné spáry a v případě potřeby lze dílce jednoduše vyměnit. Vybírat si lze také z různých motivů vinylových, laminátových či  dřevěných podlah. 

Rekonstrukce podlahy půdy - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce podlahy půdy nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.