Rekonstrukce podlahy v paneláku

Podlaha je základ panelákového bytu!

Podlaha je jednou z nejčastějších slabin paneláků. Špatně položené PVC s nevkusným vzorem neplnilo téměř žádnou z funkcí, které mělo. Proto většinou rychle končilo přikryté kobercem. Při rekonstrukci panelákového bytu jsou proto podlahy první věcí, která se musí změnit. V naprosté většině českých paneláků se vyskytují tři druhy podlah z PVC, jen výjimečně narazíte na velmi nekvalitní podlahy dřevěné.

Rekonstrukce podlahy v paneláku může výrazně ovlivnit i ostatní uživatele domu! Nejedná se pouze o problémy při realizaci, ale významně se můžou zhoršit technické parametry z hlediska akustiky. Dříve než se do rekonstrukce podlahy v paneláku pustíte, je důležité si ujasnit nároky na rekonstruovanou podlahu a zvážit, zda je dokáže splnit.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může nabídnout profesionální posouzení potřebného rozsahu rekonstrukce podlahy v paneláku. Naši odborníci na rekonstrukce podlahy v paneláku posoudí její aktuální stav, rozsah poškození a smysluplnost rekonstrukce. Doporučí vám potřebný rozsah rekonstrukčních prací, vypracují postup prací a cenovou kalkulaci včetně dodávky materiálů.

Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou při rekonstrukci podlahy v paneláku zabránit nesprávnému rozhodnutí a zbytečně investovaným prostředkům. Návštěvu technika z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. nabízíme samozřejmě zdarma. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Rekonstrukce bytu a rekonstrukce bytového jádra provádíme na profesionální úrovní již několik let.

Rekonstrukce podlahy v paneláku provádíme na klíč

Naše firma provádí rekonstrukce podlahy v paneláku tzv. na „klíč“ – vše za vás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. Při rekonstrukci podlahy v paneláku nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a plánovat jejich činnosti. Díky tomu se vyhnete různým nepříjemným starostem. Poskytujeme veškeré spektrum stavebních činností, disponujeme veškerou potřebnou technikou a vlastními proškolenými pracovníky, používáme moderní materiály a technologie.

Během rekonstrukce podlahy v paneláku strhneme staré podlahy, odvezeme odpad a zajistíme jeho ekologickou likvidaci. Následuje vybudování nové podložné vrstvy podlahy, vložení izolačních vrstev a vyrovnání podkladu.  Vyrobíme potřebné podkladové rošty a položíme vámi vybranou novou podlahu. Podlaháři, kteří budou provádět vlastní rekonstrukci podlahy v paneláku, jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů a mají dlouholeté zkušenosti.

Můžeme vám nabídnout i dodávku veškerých podlahových krytin - plovoucí vinylové, laminátové a dřevěné podlahy, PVC, keramickou dlažbu, parkety, masivní dřevěnou podlahu i koberce. V naší nabídce naleznete i prostředky pro správnou údržbu rekonstruované podlahy.

Nabízíme vám možnost prohlídky již realizovaných rekonstrukcí podlah v paneláku, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při rekonstrukci podlahy v paneláku klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle vašich představ.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Nezávaznou cenovou nabídku na rekonstrukce podlahy v paneláku vytváříme zcela zdarma.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - co všechno obnáší?

 • Demontáž a likvidace původní podlahové krytiny
 • Vyrovnání a provedení izolace stávající podlahy
 • Položení nové podlahové krytiny nebo provedení důkladné renovace stávající (renovace podlah)
 • Úprava zdiva a případně i malířské práce

Rekonstrukce podlahy v paneláku - jak budeme postupovat?

 • Po odstranění staré podlahy včetně starého násypu podklad dobře očistíme. Na očištěný podklad položíme hydroizolační vrstvu. Na ní aplikujeme suchý podsyp z Liaporu. Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.
 • Vyrobíme rošty pro položení podlahových izolačních desek. Položením desek zajistíme tepelnou izolaci a hlavně kročejovou neprůzvučnost. K zajištění správné funkce podlahy oddělíme podlahové desky od stěn pomocí dilatačních obvodových pásků.
 • Dokonalého spojení podlahových desek, tuhosti a rovinnosti podlahy zajistíme nanesením lepidla do spár a jejich následným prošroubováním. Na závěr spáry přetmelíme.
 • Na takto připravené podlahové desky pokládáme finální nášlapnou vrstvu podlahové krytiny dle výběru zákazníka.
 • Na závěr opravíme případné poškození zdí kolem podlahy a provedeme úklid.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - typické problémy:

 • Výškově různé řešení podlah v sousedících místnostech.
 • Poškozená podkladní vrstva - nutnost vyrovnání povrchu suchým podsypem.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - požadavky na podlahu:

 • Neprůzvučnost (závisí na skladbě stropu, podlahy a oddělení nášlapné vrstvy pružnou podložkou).
 • Tepelně technické vlastnosti - zajišťuje, že v konstrukci stropu nedochází ke kondenzaci vodní páry, nenarušuje se stropní konstrukce ani nevznikají plísně.
 • Další speciální vlastnosti nášlapné vrstvy podlahy - odolnost proti nárazu, protiskluzovost, čistitelnost, stálobarevnost, nenasákavost.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - nášlapná vrstva dle materiálu:

 • dřevěná
 • laminátová
 • vinylová
 • korková
 • textilní
 • marmoleoum (přírodní PVC)
 • dlažba
 • cementové potěry hlazené, leštěné
 • podlahovina ze syntetických pryskyřic

Rekonstrukce podlahy v paneláku - na co si dát pozor

 • Při návrhu nepodlehnout iluzi snadné výměny staré podlahoviny za plovoucí podlahu
 • Před nákupem podlahovin je vhodné projednat záměr s profesionály
 • Výběr podlahoviny má značný vliv na technické řešení a samozřejmě i na cenu. Klasické koberce, nové druhy a vzory PVC, přírodní linolea a samozřejmě již tradiční plovoucí podlahy. Ty mohou být s pochozí vrstvou z laminátu, korku, dřeva, ale taktéž i linolea. Masivní dřevěné podlahy tvoří samozřejmě nadstandard.
 • Každá kvalitně provedená podlaha potřebuje pevný, rovný, suchý a čistý podklad. Ve většině případů je podklad nutné vyrovnat, a to nejlépe suchým podsypem z Liaporu nebo samonivelační stěrkou.
 • Pokud se nahrazuje původní PVC nebo koberce jinou tvrdou podlahovinou, např. plovoucí podlahou nebo celomasivní dřevěnou podlahou, nesmí se zapomenout na změnu akustických podmínek. Podcenění tohoto problému vede mnohdy až k soudním sporům se sousedy.

Co je míněno akustickými vlastnostmi podlah?

Akustika je fyzikální a technický obor zabývající se laicky řečeno vznikem, šířením a působením zvuku. U podlah se jedná o několik vlivů:

- šíření hluku při chůzi stropní konstrukcí. Zde se posuzuje tzv. kročejová neprůzvučnost. Ta je právě odvislá od zvukové izolace, která tlumí kročejový hluk.

- šíření hluku přes stěny, které mají téměř nulový vnitřní útlum a dobře vedou zvuk. Nejznámější je klasický hluk od příklepové vrtačky. Obdobný efekt mohou vytvořit obvodové tuhé lišty, které nejsou od stěny zvukově odděleny. Tento problém řeší speciální systémy. Dilatace podlah u stěn je neodmyslitelnou nutností.

- u plovoucích podlah při nevhodné podložce či nerovném podkladu hrozí vznik nepříjemných zvuků a rezonance.

Rekonstrukce podlahy v paneláku - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce podlahy v paneláku nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.

Kompletní rekonstrukce podlah Vám nabízí i náš partner - společnost Podlahy Praha.