Rekonstrukce podlahy v podkroví

Získejte více prostoru díky rekonstrukci podlahy podkroví!

K čemu teď slouží prostor pod střechou? Pokud tam jen skladujete nepotřebné věci, určitě přemýšlejte o jeho lepším využití. Když přesunete některé pokoje z přízemí do podkroví, získáte mnohem více místa. Důležitý je i stav podlahy. Je dostatečně pevná na to, aby se po ní dalo bezpečně chodit a aby zvládla i tíhu nábytku? Kvalitní rekonstrukce podlahy v podkroví vám umožní prostor naplno využívat.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. posoudí aktuální stav podlahy, nutný rozsah rekonstrukce podlahy v podkroví a vypracuje pro vás nezávaznou nabídku cenové kalkulace. Doporučíme vám potřebný rozsah rekonstrukčních prací. Naši pracovníci s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům.

Mimo rekonstrukce podlahy v podkroví Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Rekonstrukce podlahy v podkroví provedeme na klíč

Rekonstrukci podlahy v podkroví provádíme na klíč - strhnutí staré podlahy a vyrovnání podkladu, odvoz odpadu, provedení izolací tepelných i zvukových, výroba podkladových roštů, dodání a instalace nové podlahy dle přání zákazníka. V sortimentu naší firmy  naleznete všechny druhy materiálů pro podlahy. Od PVC, masivního dřeva, vinylu přes dlažbu až po koberce. Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů. Zvládnou i náročné a atypické rekonstrukce podlahy v podkroví. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Čím víc je rekonstrukce podlahy v podkroví náročnější, tím víc nás baví. 

Návštěva technika na místě předpokládané rekonstrukce podlahy v podkroví nabízí firma Bohemia Decor Group s.r.o. samozřejmě zdarma. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Nabízíme kvalitní rekonstrukce podlahy podkroví za rozumné ceny. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují ty nejlepší služby.

Naše firma si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení smluvních termínů a požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Rekonstrukce podlahy v podkroví - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Pokud toužíte po finančně dostupném vlastním bydlení, navíc v atypických prostorách s kouzlem romantiky, pak právě podkroví by mohlo být tím nejlepším řešením. Velmi důležitým krokem, který musíte při přestavbě podkroví provést, je právě dokonalá rekonstrukce podlahy v podkroví.

Rekonstrukce podlahy v podkroví vám umožní využívat prostor pod střechou podle vašich potřeb. Kvalitně provedená podlaha je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro spokojené bydlení.

Statika budovy a nerovnost stávajícího stropu většinou neumožňují instalaci těžké betonové podlahy. Podlaha podkroví se proto renovuje takzvanou suchou cestou pomocí suchého násypu a speciálních desek, které podlahu izolují proti kročejovému hluku.

Podkroví nevyžaduje žádný specifický druh podlah a volit tedy můžeme ze všech možných druhů. V podkroví, stejně jako v běžném podlaží, vybíráme podlahovou krytinu především podle praktičnosti.

Vždy však bude platit, že půdnímu bytu sluší dřevo. Velmi oblíbeným druhem podlahy je plovoucí podlaha, která je jednak cenově dostupná a za druhé se lehce pokládá. Jednotlivé díly jsou do sebe zaklesnuty díky zámkovým profilům, takže nevznikají žádné spáry. Můžeme si vybrat různé desény laminátových i dřevěných. V případě poškození je možné část vyjmout a vyměnit. Navíc se dřevěný vzhled podlah do podkroví víc jak hodí!

Rekonstrukci podlahy v podkroví v koupelně, kuchyni a ve vstupním prostoru podkroví je praktičtější zvolit například dlažbu. Protože v podkrovních bytech najdeme častěji velké otevřené prostory, které jsou spojené s venkovní terasou, je třeba při pokládání podlahy myslet na dilataci. Pokud totiž položíme velkou plochu dlažby, může se nám snadno stát, že popraská.

Rekonstrukce podlahy v podkroví – provedení

Mokrým stavebním procesům je lepší se v podkroví vyhnout. Optimální je proto zvolit si realizaci podlahy suchým stavebním procesem. Klasické cementové nebo sádrové potěry jsou navíc pro původní strop velkou zátěží. Důležité je zachovat důslednou dilataci od svislých konstrukcí – příček a stěn. V současnosti existují celé podlahové systémy, z kterých se suchým stavebním systémem podlaha poskládá. Splňují všechny požadavky na bezpečný provoz. Suchý podsyp umožní snadné vyrovnání nerovností starých podlah nebo zvýšení podlahy. Spolu se zvukovou izolací, položenou po celé ploše podlahy, sníží kročejový hluk. Do podlahy je možné nechat zabudovat podlahové vytápění. Nášlapnou vrstvu může tvořit dlažba, PVC krytina, koberce, parkety i dřevěné podlahové panely. Nášlapná vrstva musí být pružně oddělená od podkladu.

  1. Odstranění mazaniny, horních prken a škváry z prostru mezi trámy. Protože škvára působila jako tepelná izolace, je nutno ji mezi trámy nahradit jiným tepelně-izolačním materiálem.
  2. Pomocí suchého podsypu vyrovnáme malé nerovnosti i velké výškové rozdíly podlahy. Malé částice, které suchý podsyp tvoří, mají vynikající vlastnosti. K nejdůležitějším patří lehkost, vysoká odolnost v tlaku, nízká tepelná vodivost a zdravotní nezávadnost. Pokud to výška násypu umožňuje, můžeme do něho dokonce zabudovat elekroinstalaci nebo vodovodní potrubí.
  3. U starých dřevěných podlah s většími spárami musíme zabránit propadávání sypkého materiálu a umístit pod násyp speciální paropropustnou fólii. Na starší podlahy ze surového betonu musíme nejprve položit hydroizolaci ve formě polyetylenové fólie.
  4. Instalace izolačních desek. Na zarovnaný povrch suchého násypu pokládáme plovoucí vrstvu ze speciálních sádrovláknitých desek. Tyto desky jsou, i přes svou malou tloušťku (od 18 mm) a lehkost, velmi odolné a mají výborné zvukově izolační vlastnosti.
  5. Na izolační desky pokládáme již finální podlahovou krytinu (plovoucí podlaha, korek, koberec, dlažba apod.), jejíž podoba již zcela závisí na účelu jednotlivých místností a na možnostech a představách budoucích obyvatel podkrovního prostoru. 

Rekonstrukce podlahy v podkroví - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce podlahy v podkroví nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.

Rekonstrukce podlahy v podkroví - naši partneři

Profesionálové na kompletní rekonstruce podlah a betonové podlahy jsou podlaháři z firmy Podlahy Praha. Na jejich stránkách naleznete veškeré potřebné informace a to včetně ceníku rekonstrukce podlah.