Rekonstrukce podlahy ve starém bytě

Z vaší staré podlahy uděláme novou!

Dosluhující podlaha postupem času ztrácí na kráse i funkčnosti. V průběhu času dochází u podlahy k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání povrchové úpravy. Rekonstrukce podlahy ve starém bytě bývá jediným řešením, jak prodloužit její životnost. Dříve než tak učiníte, je důležité ujasnit si nároky na rekonstruovanou podlahu a při výběru zvážit, zda je dokáže splnit.

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě vrátí podlaze původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti. Vhodný postup rekonstrukce podlahy ve starém bytě závisí na rozsahu a charakteru jejího poškození.

Ovládáme i kompletní rekonstrukce bytu a rekonstrukce bytového jádra.

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - zdarma posoudíme nutný rozsah rekonstrukce

Pracovníci naší firmy posoudí nutný rozsah rekonstrukce podlahy ve starém bytě a vypracuje pro vás nezávaznou nabídku cenové kalkulace. Naši profesionálové posoudí aktuální stav podlahy, rozsah jejího poškození a smysluplnost rekonstrukce. Návštěva technika na místě předpokládané rekonstrukce nabízí firma Bohemia Decor Group , s.r.o. samozřejmě zdarma. Doporučíme vám vhodný rozsah rekonstrukčních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - rekonstrukci provádíme tzv. na "klíč"

Rekonstrukci podlahy ve starém bytě provádíme na klíč - od strhnutí starých podlah, odvozu odpadu, vyrovnání podkladu, výroby podkladových roštů, přes důkladnou renovaci krytin, moření, přebroušení, vytmelení až po finální úpravu laky nebo oleji. S tím souvisí i upevnění obvodových a přechodových lišt tak, aby byl interiér po předání kompletní. Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Profesionálové z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Zvládnou i náročné a atypické rekonstrukce podlahy v starém bytě. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Čím víc je rekonstrukce podlahy ve starém bytě náročnější, tím víc nás baví. 

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - doporučíme to nejlepší řešení

Naše firma vám doporučí to nejlepší řešení rekonstrukce podlahy ve starém bytě. Nabízíme prohlídku již realizovaných rekonstrukcí podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při rekonstrukci podlahy ve starém bytě ​klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle vašich představ.

Nabízíme kvalitní rekonstrukce podlah ve starém bytě za rozumné ceny. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují ty nejlepší služby.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme krátké dodací termíny, seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - zdarma vám vypracujeme nezávaznou nabídku

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě bez zásahu do nosné konstrukce

Je-li nosná konstrukce v pořádku a poškození podlahy není hluboké, je možné přikročit k rekonstrukci podlah bez její demontáže.

Rekonstrukci podlahy provádíme celoplošným hloubkovým přebroušením povrchu, jeho důkladným přetmelením a nanesením finální povrchové vrstvy laku nebo oleje.

U kvalitní dřevěné podlahy je možné provést takovou rekonstrukci několikrát. Záleží výšce horní vrstvy použité podlahové krytiny a její tvrdosti. Tuto skutečnost je dobré zohlednit při výběru druhu podlahy pro první pokládku.

Rekonstruovaná podlaha se znovu rozsvítí v celé své kráse!

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - výhody lakované podlahy

 • velká odolnost proti oděru
 • nenáročná na údržbu a čištění
 • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 • protiskluzné vlastnosti

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - výhody olejované podlahy

 • vytváří přirozený dojem
 • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 • příjemný pocit při chůzi
 • možnost lokálních oprav

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě s nutným zásahem do nosné konstrukce

  Když se pustíte do kompletní rekonstrukce podlahy ve starém bytě včetně podkladu, musíte počítat s tím, že jde o několikatýdenní až několikaměsíční proces. Prostor musíte samozřejmě úplně vyklidit, starou podlahu rozebrat a odstranit starý podklad.   Ke zjištění, v jakém stavu se nachází původní podlaha, nestačí pouze letmý pohled. Vrchní nášlapná část podlahy je sice viditelná pouhým okem, stav podkladové konstrukce však zjistí náš profesionál až po odstranění vrchní krytiny.
 

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě se zásahem do nosné konstrukce - co zahrnuje:

 1. rozebrání pochozí vrstvy (parkety, vlysy, palubky, čtverce apod.)
 2. oprava nebo výměna podkladu, záklopu či nosné konstrukce
 3. oprava, případě renovace a náhrada poškozených podlahových dílců
 4. opětovná montáž vrchní pochozí vrstvy
 5. povrchová úprava skládající se z hloubkového broušení, tmelení, lakování nebo olejování

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - postup prací

 • Po odstranění staré podlahy včetně starého násypu podklad dobře očistíme, utěsníme případné spáry podkladu a na stávající konstrukci položíme separační vrstvu. Suchý podsyp provádíme z Liaporu, který se  ručně hutní (pomocí dřevěných latí a hladítka). Na připravené vrstvě podsypu z Liaporu nelze přímo chodit. Pohyb je však možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.
 • Na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu klademe podlahové desky, dbáme na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.
 • Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahu pokládat postupně. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.
 • Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnost podlahy zajistíme nanesením lepidla do spár desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.
 • Na závěr spáry přetmelíme. Na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu.

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - výhody suchého podsypu z Liaporu u suchých plovoucích podlah:

 • malé zatížení podkladní konstrukce
 • dokonalé vyplnění nerovností a vyrovnání podkladu
 • zcela suchý a rychlý proces
 • výborná tepelná i akustická izolace
 • podlaha je ihned pochozí 

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce podlahy ve starém bytě nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.

Rekonstrukce podlahy ve starém bytě - naši partneři

Profesionálové na kompletní rekonstruce podlah a zásyp Liapor jsou podlaháři z firmy Podlahy Praha. Na jejich stránkách naleznete veškeré potřebné informace a to včetně ceníku rekonstrukce podlah