Rekonstrukce půdních prostor

Rekonstrukce půdních prostor – směle do ní, odmění se vám skvělým výhledem!

Naskytla se vám příležitost zrekonstruovat půdu, která byla určená spíše k odkládání starých věcí po babičce, k věšení prádla nebo k životu holubů? Je v zanedbaném stavu a vy nevíte co s ní? Investovat do rekonstrukce půdních prostor se rozhodně vyplatí! Po dokončení rekonstrukce na vás bude čekat originální bydlení se spoustou prostoru a úžasnými výhledy.

Zrekonstruovat půdní prostory tak, aby z něj bylo útulné, čisté a světlé bydlení, není jednoduché. Je potřeba počítat s rekonstrukcí trvající delší dobu a to by vás mohlo stát mnoho sil. Pokud se do rekonstrukce půdních prostor chcete pustit, může vám firma Bohemia Decor Group s.r.o. ušetřit starosti a zbytečné finanční výdaje. Nevyužitou půdu přeměníme v půdní byt, či sídlo kanceláře vaší firmy.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. se zaměřuje na stavební činnost v oblasti rekonstrukce půdních prostor mnoho let. Tyto práce realizujeme na klíč, včetně získání souhlasu majitele budovy, návrhu architekta a projektové dokumentace pro stavební povolení.

Mimo rekonstrukce půdních prostor Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Rekonstrukce půdních prostor - zařídíme vše od vyklizení až po montáž oken

Při rekonstrukci půdních prostor pro vás zajistíme vyklizení půdy, odvoz a ekologickou likvidaci odpadu, starého nábytku apod., posudek statika, další potřebné znalecké posudky, rekonstrukci střechy včetně vazby a krovu, dodávku a montáž střešních oken a všechny další práce potřebné pro profesionální provedení rekonstrukce půdních prostor.

V rámci rekonstrukce půdních prostor dokážeme vymyslet celé řešení, zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo vašim představám. Naši odborníci dokážou kouzla s vnitřní dispozicí, s ohledem na nosné konstrukce objektu. Díky zkušenostem našich profesionálů optimalizujeme náklady tak, abyste zbytečně neplatili víc, než je nezbytné. Rekonstrukce půdních prostor na klíč vám ušetří čas, starosti i peníze. Naši profesionální pracovníci zvládnou i náročné a atypické rekonstrukce půdních prostor.

Při rekonstrukci půdních prostor pro vás dokážeme zajistit vhodný materiál a všechny služby do nejmenších detailů. Pomůžeme vám také vybavit vaše bydlení nebo kancelář moderními doplňky. Rádi vám dodáme obklady a dlažby, svítidla, bytový textil, sanitární keramiku, plovoucí podlahy, parkety, koberce nebo moderní nábytek. Nezaskočí nás ani nároční zákazníci, kteří vyžadují exkluzivitu a luxus.

Žádná rekonstrukce půdních prostor pro nás není nemožná. Nikdy od nás neuslyšíte, že něco nejde. I velmi netradiční nápady bereme jako výzvu a ne jako problém.

Odborníci z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vám poradí a zdarma vypracují nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci.

Rekonstrukce půdních prostor - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Kvalitní rekonstrukce půdních prostor musí začít kvalitní přípravou celé akce. Je třeba vše důkladně promyslet s ohledem na nosné zdi a funkčnost celého nově vzniklého prostoru. Rekonstrukce půdních prostor je vždy individuální záležitost, která podléhá podmínkám prostředí a vkusu majitele.

Při rekonstrukcí půdních prostor myslíme na to, aby docházelo k co nejmenšímu zvýšení zatížení původního (trámového) stropu. Zjistíme, jestli půdní vestavba realizovatelná, jaké úpravy bude třeba provádět se střechou, jakým způsobem se bude zavádět voda a elektřina a zdali bude potřeba zpevňovat podlahu.

Rekonstrukce půdních prostor - postup

Rekonstrukce půdních prostor - střecha a krovy

Rekonstrukce půdních prostor, každý trám a také střešní krytinu. Pokud je něco ze střechy vadné, mohlo by to časem snížit komfort bydlení. Dodatečné opravy jsou velmi problematické.

Rekonstrukce půdních prostor - zateplení

Další krok, který musíme podniknout, je kvalitní a důkladná izolace půdních prostor. Izolace bude plnit svůj účel, pouze pokud budou splněny všechny základní podmínky  - položení parotěsné zábrany směrem dovnitř a následné oddělení difuzní fólií od střešní krytiny. Do tepelné izolace se nesmí dostat vlhkost, jinak ztrácí své izolační schopnosti. Svou roli zde také hraje sklon střechy.

Rekonstrukce půdních prostor - okna

Okna patří k velmi důležitým částem půdních prostor. Liší se umístěním, kvalitou i životností. Nejvíce se používají střešní okna, která lze ovládat různými směry. Při výběru je nutné zohlednit okolní zástavbu, vlastnosti střechy, vzdálenost krokví a typ konstrukce střechy, její sklon, členitost i na použitou střešní krytinu. Výhodou střešních oken je i to, že se dají ovládat elektronicky. Je možné je napojit i na centrální jednotku. Kromě dálkového ovládání otvírání a zavírání okem je možné ovládat i stínění.

Rekonstrukce půdních prostor - uspořádání prostoru

Z půdních prostor lze jen těžko odstranit trámy. Porušila by se tím statika střechy. Ale, kouzlo půdních prostor tvoří přece trámy a šikmé stěny. Nejjednodušší je trámy zakomponovat do řešení prostoru. Tak vznikne naprosto jedinečné uspořádání. Zvláště, když využijete fantazie své i našeho architekta.

Světlost podkroví je často velká a tak umožňuje prostor předělit i výškově. Vznikají tak galerie, na kterých může být ložnice, knihovna, pracovna nebo spaní pro hosty.

Rekonstrukce půdních prostor - rozdělení prostor pomocí sádrokartonu

Z doposud nevyužívaných půdních prostor lze pomocí sádrokartonu vytvořit originální obytný prostor. Pod sádrokartonem se schová zateplení i izolace, rozvody topení, elektřiny, vody a odpadů. Problém nebude dělat ani vlhkost ani mastnota. Vyrábí v několika verzích, pro každý účel existuje ten správný typ sádrokartonu. Modrý sádrokarton vyřeší šíření hluku. Dokáže skvěle odhlučnit celý půdní prostor.  A to nejen na stěnách, ale i v podobě podhledu a na podlaze jako podklad pod konečnou krytinu.

Sádrokartonové desky slouží v půdních prostorách i k výrobě atypického nábytku. Sádrokarton jde ohýbat do kruhu, oblouku, vlnovky a dalších tvarů. Po penetraci lze sádrokarton natírat, malovat, tapetovat, i obkládat.

Rekonstrukce půdních prostor - doba výstavby:

Závisí na rozsahu rekonstrukce půdních prostor a je vždy velmi individuální. Předběžná doba rekonstrukce lze stanovit po zpracování konkrétní nabídky, běžně se pohybuje v rozmezí 1 – 6 měsíců.

Rekonstrukce půdních - typický průběh:

Rekonstrukce půdních prostor​ - První kontakt

Nejdříve se s námi zákazník spojí telefonicky nebo případně napíše e-mail. Prodiskutujeme s ním podrobnosti, možný termín stavebních prací a lokalitu. Dohodneme si první schůzku přímo na místě budoucí rekonstrukce půdních prostor.

Rekonstrukce půdních prostor - schůzka na místě

Vždy je nutné osobně přijet na místo, vše si prohlédnout společně se zákazníkem. Důkladně probrat představy zákazníka o rekonstrukci půdního prostoru a výslednou podobu. Vše zhodnotíme, zapíšeme a přeměříme. Pokud je to možné, je dobré, když si s sebou zákazník přinese dostupnou dokumentaci.

Rekonstrukce půdních prostor - vypracování cenové nabídky

Podle požadovaného rozsahu prací, dohody se zákazníkem a dostupné dokumentace zpracujeme konkrétní nabídku včetně podrobného položkového rozpočtu. V rozpočtu budou zahrnuty stavení činnosti, další navazující, včetně ceny materiálů a vybavení.

Rekonstrukce půdních prostor - uzavření smlouvy o dílo

Pokud se zákazníkem dojdeme ke shodě, sepíšeme oboustranně právně závaznou smlouvu o dílo.

Rekonstrukce půdních prostor - vydání zálohové faktury

Po podpisu smlouvy o dílo vystavíme zákazníkovi zálohovou fakturu. Zálohová faktura slouží jako daňový doklad.

Rekonstrukce půdních prostor​ - zahájení a postup prací

Po uhrazení zálohové faktury jsou v předem dohodnutém termínu zahájeny stavební práce. V průběhu prací jsme stále v kontaktu se zákazníkem a každý důležitý krok rekonstrukce půdních prostor mu oznamujeme.

Rekonstrukce půdních prostor - odevzdání díla

Ve smluveném termínu je dílo odevzdáno zákazníkovi. Spolu prohlédneme konečnou podobu rekonstrukce půdních prostor. Předáme zákazníkovi dokumentaci, včetně revizních a dalších zpráv. Dnem předání díla začíná záruční lhůta, kterou poskytujeme v délce dvou let od jeho odevzdání.

Rekonstrukce půdních prostor - vystavení konečné faktury

Po předání díla vystavíme zákazníkovi konečnou fakturu. 

Rekonstrukce půdních prostor - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce půdních prostor nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.