Štukování stěn a štukování panelů – ceník

Bydlíte v paneláku nebo ve starší zástavbě a loupe se vám místnostech štuk?

Štukování stěn je nezbytnou součástí rekonstrukce i nové výstavby. Ne každá zeď je zcela bez nerovností, aby byla vhodná bez dalších úprav k malování či lepení tapet. Kvalitní štukování stěn přemění i nejhorší křivou a rozpraskanou zeď plnou děr a fleků na krásnou hladkou jednolitou plochu.

Potřebujete služby štukatéra v nejvyšší kvalitě? Firma Bohemia Decor Group s.r.o. provádí štukování stěn a stěrkování panelů různými typy štuků dle přání zákazníka. V souvislosti s jinými rekonstrukčními pracemi vám může firma Bohemia Decor Group s.r.o. nabídnout i provedení štukování stěn z rukou zručného štukatéra.

Při rekonstrukci panelového bytu pro vás můžeme zajistit v rámci základního balíku prací také štukování panelů. Nemusíte shánět další dodavatelskou firmu pro štukování panelů, vše zajistíme za vás. Bude to pro vás jednodušší organizačně, časově i finančně.

V případě zájmu o štukování stěn k vám přijede náš odborník, který vám rád poradí, navrhne nejvhodnější řešení a vypracuje podrobný rozpočet. Vy se pak sami rozhodnete, zda služby firmy Bohemia Decor Group s.r.o. využijete. Při realizaci štukování stěn se vždy snažíme všechny poskytované služby přizpůsobit vašim potřebám.

Zhotovujeme také dekorativní štuky. Výroba dekorativních štuků patří mezi nejnáročnější techniky. Naše firma je vám schopna nabídnout odborníky, kteří s realizací štukatérských prací mají velké zkušenosti. Můžeme nabídnout dekorativní štuky celistvého charakteru, bez viditelných nesouladů ve vzoru.

U naší firmy je vždy samozřejmostí kvalitní příprava a také úklidové práce. Před štukováním připravíme všechny prostory. Odstěhujeme nábytek, zalepíme okna, zakryjeme podlahy speciální fólií. Po ukončení štukování provedeme úklid a uvedeme všechny prostory do původního stavu.

Naši štukatéři při práci vždy dbají na každý detail a odchází až po kompletně vykonané práci!

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ.

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Co je to štukování stěn

Štukování stěn je proces prováděný mezi natažením omítky a malováním. Tento proces zlepšuje konečný výsledek malování a zvyšuje celkovou trvanlivost malby.

Štuky jsou velmi jemné omítkové směsi, jimiž zajišťujeme dokonale hladkou a jemnou zeď připravenou k aplikaci maleb či nátěrů. Vyrobit hladkou a dokonale rovnou plochu bez výstupků, prohlubní či map vyžaduje velkou zručnost, znalost technologií a postupů a také kvalitní materiál včetně jeho správné přípravy. Naši štukatéři zhotovují štuky ve vysoké kvalitě.

Technologie a postup

Místnosti musí být před štukováním stěn bez nábytku a koberce. S jeho vystěhováním vám rádi pomůžeme. Pro štukování stěn budeme potřebovat vstup do koupelny pro vodu a vymývání nářadí, tudíž by neměl být koberec ani v předsíni nebo v hale. Pokud budeme v panelovém bytě odstraňovat běžné staré tapety, bude štukování panelů jedné menší místnosti hotovo za 2 dny. Jestliže byly staré tapety přilepeny disperzním lepidlem nebo při více vrstvách tapet, bude práce trvat spíše 3 dny na jednu místnost. Totéž platí, i pokud budeme provádět vícebarevný štuk.

Před štukováním stěn je zcela nutné oškrábat nesoudržné vrstvy padající omítky, tapet nebo staré malby. Dále je nutný penetrační nátěr, kterým podklad nejen zpevníme, ale zbavíme i možných mastnot a jiných nečistot. Po alespoň částečném zaschnutí penetračního nátěru aplikujeme (natahujeme) štuk.

Naši odborníci nabízejí dvě varianty provedení štuku:

1.      Štukování panelů (stěrkování)

Štukování panelů (stěrkování) provádíme zejména při rekonstrukcích panelových bytů. Z panelů nejdříve pečlivě odstraníme staré tapety. Poté následuje důkladná oprava nerovností  a prasklin omítkovou směsí. Velké těžko opravitelné nerovnosti, např. hrany špatně sesazených panelů, roztáhneme do ztracena, aby nebyly na první pohled vidět. Na omítkovou směs naneseme první vrstvu stěrky Rigips Rimano Uni a tím vyrovnáme hrubší nerovnosti. Pomocí druhé vrstvy stěrky Prima vytvoříme dokonale hladký povrch, který po zaschnutí ještě jemně přebrousíme.

2.      Štukování stěn

Pro vytvoření vzhledu klasické zdi, nabízíme štukování stěn materiálem Keraštuk a Kerzapet. Ten naneseme na povrch stěn ve dvou vrstvách. Nanesený štuk dohlazujeme filcovým nebo molitanovým hladítkem. V případě potřeby provádíme u štukování stropů.

Celá technologie vnitřního štukování stěn i stropů je zakončena vymalováním dle požadavků zákazníka. U vnějších omítek navazují na hotové štukatérské práce nátěry fasád.

Dekorativní štuky

Naši štukatéři nabízejí dekorativní štuky mnoha typů. Jejich pomocí lze docílit nejrůznějších barevných a tvarových efektů, které jsou žádané především v klasických interiérech historických domů. 

  • Benátský štuk

Benátským štukem jsou vyzdobeny četné renesanční paláce, ale i domy bohatých městských občanů, vyznávajících obdiv k historickému italskému umění. Interiéry působí dojmem luxusu a výjimečnosti. 

  • Antický štuk (antické zeminy)

Díky velkému výběru materiálů a odstínů lze docílit velmi neobvyklých efektů jako například perleťového lesku, rustikálních matných batik a mnoha dalších.

  • Marocký štuk

Je složen ze směsi mramorové moučky, hašeného vápna, křemenného písku, pálené jílovité zeminy, popela a celulózy. Povrch je jemný, hladký, po finální úpravě mimořádně lesklý. Vzhledem k tomu, že je velmi odolný proti vodě, najde uplatnění hlavně tam kde je vlhko.

  • Imitace přírodních materiálů 

Pomocí smíchání různých štukovacích směsí můžeme věrně napodobit téměř jakýkoli přírodní materiál - imitace betonu, břidlice, juty, kamene, kovu, mědi, červeného mramoru, zlatého mramoru, travertinu atd.

Speciální štukatérské práce

Můžeme vám nabídnout i speciální štukatérské práce, např. výrobu a restaurování ozdobných tvarových prvků fasád – ozdobné lišty a římsy, fabiony, dekorativní ornamenty, rozety, růžice, konzole atd.

Štukování stěn – ceník (orientační):

Škrábání klihové výmalby

m2

od 15,- Kč

Penetrace

m2

od 20,- Kč

Penetrace hloubková

m2

od 25,- Kč

Odstranění starého štuku

m2

od 22,- Kč

Stržení starých tapet 1 vrstva

m2

od 18,- Kč

Štukování stěny 2 vrstvy

m2

200,- Kč

Štukování stropu 2 vrstvy

m2

170,- Kč

Broušení nových štukových omítek

m2

10,- Kč

Stěrkování panelu  Rigips 2 vrstvy

m2

50,- Kč

Stěrkování panelového stropu Rigips 2 vrstvy

m2

70,- Kč

Broušení stěrky Rigips

m2

15,- Kč

Speciální luxusní plastické omítky

m2

od 180,- Kč

Speciální štukatérské práce, antické zeminy, patiny, batiky

m2

od 160,- Kč

Benátské štuky, marocké štuky

m2

od 1 100,- Kč

Příplatek za práce na schodišti

m2

10,-Kč

Příplatek za práce ve výšce nad 4m

m2

10,-Kč