Tepelná izolace stěn vnitřní venkovní

Je vám doma zima, i když topíte? Co udělat, aby teplo neutíkalo stěnou?

Největší plochu domu představují obvodové stěny a tvoří společně se střechou hlavní hráz venkovnímu prostředí. Musí být schopny udržet vnitřní teplo a také odfiltrovat venkovní hluk. Oddělují okolní svět a jeho povětrnostní podmínky od života uvnitř domu. K tomu všemu jim napomáhá tepelná izolace stěn.

V případě tepelné izolace stěn se tepelné ztráty dají snížit na méně než jednu třetinu původních ztrát skrz zdivo. Kromě úspor tepla se dá počítat s dalšími výhodami: lépe se např. dosahuje tepelného komfortu. Čím větší je tloušťka izolace, tím vyšší je i tepelná kapacita stěn.

Tepelná izolace stěn vnitřní i venkovní je pro firmu Bohemia Decor Group s.r.o. hračka. Jakým způsobem ji provést, vám rádi poradí naši profesionálové. Na základě dlouholetých zkušeností vám nabídneme profesionální, efektivní a moderní způsoby tepelné izolace stěn. Náš energetický poradce, stavební projektant či jiný odborník zabývající se konstrukcemi staveb vám dokáže ve všem pomoci. Při práci na tepelné izolaci stěn využíváme všechny dostupné metody, technologie a moderní materiály. Jsme schopni zrealizovat jakýkoliv váš požadavek týkající se tepelné izolace stěn vnitřní i vnější.

Tepelná izolace stěn lze s firmou Bohemia Decor Group s.r.o. vyřešit  na tzv. na „klíč“. Zaručujeme vám profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky, zvládáme široké spektrum stavebních činností a vlastníme veškerou potřebnou stavební techniku.

Mimo tepelné izolace stěn nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Tepelná izolace stěn - obstaráme i řemeslné práce

Při tepelné izolaci stěn vnitřní i vnější nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a plánovat jejich činnosti. U firmy Bohemia Decor Group s.r.o. za vás vše zrealizuje dobře sehraný tým. Vyhnete se tím různým nepříjemným starostem. Ve svém týmu disponujeme všemi potřebnými odbornostmi. Za zákazníka komunikujeme s dodavatelskými firmami, zajišťujeme veškerý potřebný materiál, koordinujeme práci jednotlivých řemeslníků a denně kontrolujeme jejich činnost.

Tepelná izolace stěn u nás proběhne v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Tepelná izolace stěn - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Tepelná izolace stěn – jaké jsou možnosti

Pro tepelnou izolaci stěn jsou v praxi jsou používány dva způsoby – tepelná izolace stěn vnitřní a tepelná izolace stěn vnější. Každý z těchto způsobů má své přesně stanovené podmínky, postupy, výhody i nevýhody.

Tepelná izolace stěn vnější

  • Kontaktní izolace

Kontaktní vnější tepelná izolace se lepí tmelem přímo na vnější zdivo, a poté se překryje vrstvou vnější omítky chránící izolaci před atmosférickými vlivy.

Kontaktní vnější tepelná izolace se může používat i u některých historicky cenných budov, protože nezmění vzhled domu. Jedná se o běžnou a lehko zvládnutelnou úpravu vnějších stěn objektu.

Pro kontaktní vnější izolaci se používají zpravidla dva druhy materiálu - pěnový polystyren nebo minerální vlna. Vhodná tloušťka izolačního materiálu je 10-12 cm.

  • Odvětraná (plášťová) fasáda

Na vnější stranu stěn objektu je připevněn rošt, do kterého se vtlačí desky izolačního materiálu. Odvětraná vnější tepelná izolace je naprosto prodyšná, tím odpadá problém s kondenzaci vodních par na povrchu stěn.

Jako izolační materiál se používá hlavně minerální vlna nebo foukaná rozmělněná celulózová vlákna.

Nevýhodou odvětrané vnější tepelné izolace  je, že se nedá použít na objektech s členitými fasádami  a další nevýhodou je cenová náročnost jejího překrytí.

Pro omítky na vnější tepelné izolace stěn je vhodné použít vápenné omítky, případě dražší silikátové nebo silikonové omítky.

Tepelná izolace stěn vnitřní

Výhodou vnitřní tepelné izolace stěn zdiva je možnost provádět práce spojené s izolací bez lešení a také za nepříznivého počasí. Tepelná izolace stěn z vnitřní strany lze zvládnout rychleji a s nižšími náklady než u izolace stěn z vnější strany.

Nevýhodou je vnitřní tepelné izolace stěn zdiva zmenšení vnitřní užitné plochy izolovaných prostor, v některých případech nutnost přemístění vypínačů, elektrických zásuvek a hlavně vždy nutnost vystěhování veškerého vnitřního vybavení, koberců a atd. V době prací při vnitřní tepelné izolaci stěn nelze prostory nerušeně užívat.

Při tepelné vnitřní izolaci stěn je nutné použít parozábrany, aby se v izolaci obvodového zdiva i pod izolací nesrážely vodní páry a nevznikaly plísně i poruchy stavebních konstrukcí. Před samotným provedením tepelné vnitřní izolace stěn je nutné profesionálně určit správný typ izolačního materiálu a jeho vhodnou tloušťku, a také stanovit patřičné provětrávání.

Tepelná izolace stěn z vnitřní strany s sebou nese také řadu úskalí, které při nedodržení technologie mohou poškodit funkčnost izolace. U takto stěny zateplené zevnitř se snižuje její akumulační schopnost, hrozí riziko akumulace vlhkosti uvnitř zdiva a v zimních měsících může dojít k promrzání.

Tepelná vnitřní izolace stěn se využívá hlavně u starších domů, kde je zapotřebí zateplit třeba jen jednu místnost.

Tepelná izolace stěn - přínosy

  • Velké snížení tepelných ztrát. Rodinný dům s přibližně 300m2 stěn z plných cihel o tloušťce 45cm ztrácí stěnami zhruba 22MWh tepla za topnou sezónu. Například za plyn pak zaplatíme přibližně 25 000 Kč. Pokud zateplíme stěny 16 cm tepelné izolace, pak unikne jen 3,8MWh (což je 17 % původní hodnoty) a zaplatíme jen 4800 Kč.
  • Díky vyšší povrchové teplotě stěn máme lepší tepelnou pohodu a můžeme trochu snížit teplotu vzduchu.
  • Izolované stěny mají velkou tepelnou kapacitu (setrvačnost); v horkém létě se ani po týdnu veder dům nepřehřívá.

Na izolace a rekonstrukce bytů jsme skutečnými odborníky.