Výměna bytového jádra

Přemýšlíte o výměně zastaralého bytového jádra?

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám pomůže vymyslet celé řešení, tak aby nejlépe odpovídalo vašim potřebám, a zajistíme celou realizaci. Nabízíme profesionální služby, které vám umožní vyřešit kompletní výměnu bytového jádra bez starostí. Zaměřujeme se na výměnu bytových jader všech typů.

V naší firmě vše zrealizuje dobře sehraný tým. Naši odborníci jsou specialisté na vodoinstalace, elektroinstalace, zednické a obkladačské práce i podlahářství. Všichni pracovníci pracují pod dohledem vedoucích pracovníků a denně vykonáváme kontrolu jejich činnosti. Zajišťujeme také veškeré formality, ekologickou likvidaci suti, denní úklid a další související služby. Výměna bytového jádra bude provedena profesionálně a v prvotřídní kvalitě. U nás se zákazník nemusí vůbec o nic starat

Postaráme se i o vyřízení nezbytných povolení, zajistíme technickou dokumentaci, obstaráme si revizní zprávy, talkové zkoušky další nezbytné protokoly. To vše při výměně bytového jádra zajistíme za vás!

Zákazníkovi nabízíme volnou ruku při výběru všech materiálů a zařizovacích předmětů.

Zapůjčíme vám katalogy, ze kterých si v klidu doma můžete vybrat obklady, dlažby, vanu, sprchový kout, vodovodní baterie, koupelnový nábytek a další zařizovací předměty.

Spolu s vámi navrhneme stavební práce, provedení rozvodů elektřiny, vodoinstalací, obkladačských prací, instalaci zařizovacích předmětů.

S veškerým rozhodováním a plánováním vám samozřejmě velmi rádi pomůžeme. Kompletní návrh výměny bytového jádra není snadný. I sebemenší chybička vám může do budoucna znepříjemnit jeho správné užívání.

Můžeme vám nabídnout i drobné stavební a údržbářské práce

Pokud máte doma drobný problém, který čeká na opravu, ale zatím jste se k tomu nedostali (praskliny v dlažbě nebo vydrolené spáry vrzající podlaha, netěsnící okno, plíseň, apod.), můžete využít příležitosti, že máte doma řemeslníky a nechat závadu odstranit. Rádi vám pomůžeme s každým takovým problémem.

Návrh výměny bytového jádra a cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma

Pokud dojdeme se zákazníkem ke shodě, provedeme osobní prohlídku místa provádění, kde se provede celkové zaměření. Po této schůzce je cenová kalkulace z naší strany již platná a může dojít k podpisu "Smlouvy o dílo" a následné realizaci rekonstrukce.

Výměna bytového jádra - postup

Doba výměny bytového jádra se pohybuje podle složitosti zakázky, obvykle to bývá cca 14 pracovních dní.

Pokud si budete přát, můžeme před zahájením výměny bytového jádra pomoci vyřešit starosti s nábytkem. Můžeme vystěhovat nábytek a zařizovací předměty a až bude rekonstrukce bytového jádra hotová je následně nastěhovat zpět.

Výměna bytového jádra zahrnuje tyto práce a dodávky:

 • vybourání stávajícího jádra, sanity a stávajících rozvodů elektřiny,
 • odvoz vybourané suti a její likvidaci na skládce,
 • vyzdění chybějících příček,
 • osazení kovových nebo obložkových zárubní a nových dveří dle výběru,
 • výměna bytového jádra zahrnuje i originální zakrytí instalační šachty včetně atypických revizních dvířek,
 • nové rozvody kanalizace a vody v plastech,
 • nové rozvody elektřiny včetně vypínačů a zásuvek dle výběru,
 • přívody pro připojení pračky,
 • nové rozvody pro vzduchotechniku,
 • pokládku dlažeb a obkladů podle výběru,
 • štukování příček pokud nejsou obklady až ke stropu,
 • montáž sádrokartonového podhledu na strop a osazení osvětlení dle výběru,
 • dodávku a montáž umyvadla, vany nebo sprchového koutu a WC dle výběru,
 • dle požadavku zákazníka případná kompletace kuchyňské linky,
 • osazení baterií k umyvadlu, vaně nebo sprchovému koutu podle výběru,
 • přestavba bytového jádra obsahuje také případnou výmalbu neobložených ploch
 • celkový konečný úklid

Dokončení výměny bytového jádra - předání díla

Předání dokončené výměny bytového jádra provádíme až ve chvíli, je vše finálně hotovo, byt je uklizen a pracovníci opustili stavbu. Poté spolu celé dílo projdeme se zákazníkem, zkontrolujeme a provedeme jeho předání. Při předávacím procesu dojde k sepsání předávacího protokolu, k vystavení a předání záručních listů k jednotlivým výrobkům, technické dokumentace, zápisů k provedeným zkouškám a revizních zpráv.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Výměna bytového jádra - časté dotazy

Lze financovat výměnu bytového jádra formou stavebního spoření?

Ano, čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření, případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí. Výměnu bytového jádra lze ze stavebního spoření financovat.

Postaráte se o stavební povolení, ohlášení a kolaudaci?

Ano, veškeré formální náležitosti při výměně bytového jádra zařídíme. Připravíme projektovou dokumentaci a veškeré potřebné dokumenty, které souvisejí s připravovanou výměnou bytového jádra, i podklady pro kolaudační řízení.

Jsou práce při výměně bytového jádra hlučné a v jakém čase jsou prováděny?

Bez hluku se výměna bytového jádra bohužel nedá provést. Práce se zvýšeným hlukem provádíme zásadně pouze v pracovní dny a to v době 8.00 -17:00 hod., snažíme se co nejméně obtěžovat ostatní obyvatele v domě. Na nástěnku v domě umístíme upozornění o chystané rekonstrukci a požádáme ostatní nájemníky o shovívavost.

Je při výměně bytového jádra zajištěn úklid?

Při výměně bytového jádra je pro nás samozřejmostí denní úklid všech společných prostor na vašem podlaží. Pokud dojde k přesunu materiálů po domě, provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku před domem.

Lze v bytě během výměny bytového jádra bydlet?

Důrazně to nedoporučujeme, i když teoreticky to možné to je. Ideální je naplánovat si v době výměny bytového jádra dovolenou nebo se dočasně ubytovat u příbuzných.  V případě, že se nebudete mít kam uchýlit, zajistíme vám náhradní ubytování.

Rekonstrukce bytového jádra - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce bytového jádra nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu a rekonstrukce bytového jádra zvládneme na profesionální úrovni