Zateplení domu cena za 1m - rodinného

Zateplení rodinného domu: Co můžete zateplit?

Zateplování rodinných domů je hitem. Kdo by také nechtěl snížit energetickou náročnost svého domu a ušetřit náklady na vytápění? Víte, jak se na zateplování připravit? Nebo jak vylepšit staré zateplení rodinného domu?

Ceny energií budou pravděpodobně stále růst. Jednou z nejrozumnějších investic je proto kvalitní zateplení rodinného domu, které minimalizuje únik tepla. U starších domů uniká nejvíce tepla přes stěny, okna a dveře. Pokud jste dům v minulosti zateplovali, možná se potýkáte s tím, že vzhledem k aktuálním normám, je staré zateplení nevyhovující.

Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací zateplení domu lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Díky zateplení rodinného domu ušetříte peníze za vytápění, ale navíc vyřešíte i problém s vlhkými zdmi, jež je způsoben srážením vodních par na studených zdech.

Naše firma vám nabízí komplexní kvalitní a profesionální zateplení rodinného domu. Naši profesionálové vám rádi odpoví na všechny vaše dotazy. Při práci používáme všechny dostupné nejmodernější postupy a materiály té nejvyšší kvality určené pro zateplení domu. Jsme certifikovaná firma pro zateplovací systémy. Zrealizujeme v podstatě jakýkoliv váš požadavek týkající se zateplení rodinného domu.

Při zateplení rodinného domu se pro vás budeme vždy snažit nalézt optimální řešení, abyste co nejvíce ušetřili za náklady na energie. Nabízíme nadstandardní záruky, využíváme pouze prověřené a 100% kvalitní technologie. Máme za sebou již desítky realizací a dvacetiletou zkušenost v oboru zateplování domů.

Mimo zateplení domu Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Zateplení rodinného domu na klíč

Nabízíme vám ideální možnost vyřešit zateplení rodinného domu tzv. na „klíč“. Vlastními prostředky provádíme veškerou přípravnou a administrativní činnost i celou realizaci zateplení domu. Naši stavbyvedoucí mají dlouholeté zkušenosti se zateplením domu a vedením staveb. Dohled nad stavbou vždy zajišťuje autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Všichni naši pracovníci jsou plně kvalifikovaní a pravidelně proškolovaní. Zákazník nemusí shánět jednotlivé řemeslníky a koordinovat jejich činnosti, u firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vše zrealizuje dobře sehraný tým.

Zaručujeme vám profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi. Disponujeme veškerou potřebnou stavební techniku a zvládáme celé potřebné spektrum stavebních činností. Zateplení domu od nás proběhne  v krátkém časovém  úseku a za rozumných cenových podmínek. V každém případě se jedná vždy o individuální řešení, které přizpůsobíme konkrétním požadavkům vašeho obydlí. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká a veškeré práce při zateplení domu provádíme profesionálně se vstřícným a individuálním přístupem k zákazníkovi.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Zateplení domu - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Zateplení domu - hlavní efekty:

 • do domu přestane zatékat srážková voda
 • zpomalí se stárnutí domu
 • chrání před zatékáním dešťové vody
 • zamezí tvorbě plísní
 • izoluje proti chladu i proti letním vedrům - obyvatelé budou mít lepší pocit z teplých stěn domu v zimě a naopak nižší teplota v letních horkých měsících
 • nová fasáda zatraktivní vzhled domu
 • zvýší se pohoda v domě
 • odstraní se případné i skryté plísně
 • dojde k razantnímu snížení každoročních nákladů na vytápění a ohřev vody
 • zkrácení topné sezony, snížení zatížení otopného systému
 • prodlužení životnosti budovy
 • zvýšení celkové hodnoty dané stavby
 • zvýšení komfortu bydlení a užívání
 • odstranění nedostatků vzniklých nedostatečnou údržbou
 • zamezení vzniku dalších škod na budově

Zateplení domu - co předchází:

 • Provedeme podrobnou projektovou přípravu
 • Určíme optimální tloušťku izolace s ohledem na umístění a členitost stavby, riziko požáru apod.
 • Zvolíme vhodný systém a materiál pro provedení tepelné izolace

Zateplení rodinného domu - jak a čím?

Prakticky všechny budovy postavené do roku 1991 mají obvodové stěny nevyhovující tepelně izolačním parametrům, což výrazně zvyšuje provozní náklady na spotřebu energii. Nejjednodušším způsobem jak ušetřit nemalé finanční prostředky je provedení zateplení rodinného domu.

Než začneme provádět zateplení domu, musíme získat informace o technickém stavu obvodového zdiva. Pokud je dostupná dokumentace, zjistíme, jaký byl použit materiál. Pokud tato dokumentace není k dispozici, uděláme sondy pro jeho zjištění. Změříme také sílu zdiva včetně vnitřních omítek. Na základě těchto informací náš profesionální pracovník, který zpracovává posudek, stanoví použití nového vhodného zateplovacího systému, materiál izolantu a jeho sílu.

Zateplení rodinného domu - polystyren

Zateplení domu pomocí pěnového polystyrenu je nejpoužívanější a nejoblíbenější izolační materiál. Je vhodný téměř na všechny typy obvodového zdiva. Lze ho aplikovat na cihlové zdi, beton i panel.

Polystyrenové desky se na obvodové zdi lepí pomocí speciálního lepidla a ukotvují se plastovými hmoždinkami. Poté je připevněné polystyrenové desky nanesena vyrovnávací malta a sklotextilní síťovina, aby fasáda na polystyrenových deskách dobře držela. Jako konečný povrchový materiál používáme tenkovrstvé omítky o hrubosti zrna 1,5-3 mm, a to silikonové, silikátové nebo akrylátové podle výběru zákazníka. Námi prováděné zateplení rodinného domu probíhá přesně podle certifikovaných postupů.

Zateplení rodinného domu - minerální vlna

Zateplení domu minerálními vlnou s kolmými nebo podélnými vlákny má také své nesporné výhody. Minerální vlna je velice prodyšná, hodí se proto na všechny typy obvodového zdiva. Je nehořlavá, nemá tedy žádné požární omezení. Zateplení domu pomocí desek z minerální vlny probíhá podobně jako v případě polystyrenu, jen se místo svrchní vyrovnávací malty používá speciální lepidlo.

Zateplení rodinného domu - cena za 1m

Záleží na typu zateplovacího systému (polystyren, minerální vlna, kombinace obou) na tloušťce izolace a provedení povrchové vrstvy. Kvalitní systém pod 1000 Kč/m2 nenajdete. Pokud provedete i finální povrch včetně nátěru kvalitní silikonovou barvou počítejte spíš 1500 Kč/m2.

Skutečná cena na 1 m2 je vždy vypočtena individuálně v závislosti na platném ceníku dodavatele materiálu a složitosti zakázky.

Při větších opravách původního podkladu je cena za opravy dohodnuta předem při osobním jednání.

Pokud chcete znát cenu zateplení fasády vašeho domu, kontaktujte nás.