Zateplení fasád ceník

Zateplené fasády chrání dům před povětrnostními vlivy a poskytují stavbám slušivý kabát.

Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací zateplení fasád lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Dobře zateplená fasáda musí být schopna hlavně udržet vnitřní teplo objektu a také zamezit pronikání hluku z rušného městského prostředí. Díky zateplení fasád ušetříte peníze za vytápění, ale navíc vyřešíte i problém s vlhkými zdmi, jež je způsoben srážením vodních par na studené zdi.

Profesionálové z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vám pomohou provést kvalitní a profesionální zateplení fasád, rádi vám odpoví na všechny vaše dotazy. Na základě dlouholetých zkušeností jsme schopni vám nabídnout profesionální, efektivní a moderní způsoby zateplení fasád.

Jsme schopni pro vás zajistit komplexní přípravu pro financování zateplení fasád pomocí dotace Zelená úsporám. Námi používané špičkové certifikované systémy a systémová řešení firem Baumit a Stomix jsou zaregistrovány v Seznamu výrobků a technologií (SVT) v rámci programu Zelená úsporám.

Při práci používáme všechny dostupné nejmodernější postupy a materiály té nejvyšší kvality určené pro zateplení fasád. Jsme certifikovaná firma pro zateplovací systémy. Pokud potřebujete zateplit fasádu, nebo rekonstruovat či opravovat, neváhejte nás kontaktovat. Zrealizujeme jakýkoliv váš požadavek týkající se zateplení fasád.

Při zateplení fasád se pro vás budeme vždy snažit nalézt nejoptimálnější řešení, abyste co nejvíce ušetřili za náklady na energie. Nabízíme nadstandardní záruky, využíváme pouze prověřené a 100% kvalitní technologie. Máme za sebou již desítky realizací a dvacetiletou zkušenost v oboru zateplování fasád panelových i rodinných domů.

Vedle zateplení fasád nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Zateplení fasád - vše vyřešíme za vás

Vyřešíme za vás veškeré kroky spojené problematikou kolem přípravy projektové dokumentace a získání stavebního povolení. Pomůžeme vám seznámit všechny obyvatele s připravovaným zateplením fasád. Nabízíme naši účast na shromážděních vlastníků, kde odborně vysvětlíme technické i finanční otázky spojené se zateplením fasád. Spolupracujme také s architekty, kteří mají bohaté zkušenosti s navrhováním fasád panelových i rodinných domů, připravíme vám několik barevných variant, ze kterých si vyberete tu nejlepší.

Veškerou přípravnou a administrativní činnost i celou realizaci zateplení fasád provádíme vlastními prostředky, naši stavbyvedoucí mají dlouholeté zkušenosti se zateplením fasád a vedením staveb. Dohled nad stavbou vždy zajišťuje autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Zákazník nemusí shánět jednotlivé řemeslníky a koordinovat jejich činnosti, vše u nás zrealizuje dobře sehraný tým. Všichni naši pracovníci jsou plně kvalifikovaní a pravidelně proškolovaní.

Veškeré práce při zateplení fasád provádíme profesionálně se vstřícným a individuálním přístupem k zákazníkovi.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Zateplení fasád ceník - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Zateplení fasád - výhody

 • Zlepšení tepelně izolačních parametrů domu
 • Razantní snížení každoročních nákladů na vytápění a ohřev vody
 • Zkrácení topné sezony, snížení zatížení otopného systému
 • Lepší tepelné vlastnosti objektu - menší energetická náročnost budovy
 • Změna fyzikálních vlastností stavu domu
 • Prodlužení životnosti budovy
 • Snížení rizika vzniku plísní a kondenzace vodních par na stěnách
 • Nový vzhled nemovitosti
 • Snížení přehřívání pokojů v létě
 • Zvýšení vnitřní teploty stěn a tím i tepelné pohody místností
 • Zvýšení celkové hodnoty dané stavby 
 • Zvýšení komfortu bydlení a užívání
 • Odstraněná nedostatků vzniklých nedostatečnou údržbou
 • Zamezení vzniku dalších škod na budově
 • Úplné vyloučení tepelných mostů v místech nosníků, stropů atd.
 • Úplné vyloučení vzniku trhlin vnějšího pláště
 • Odstranění příčiny při zatékání do fasády

Zateplení fasád - jak a čím provést?

Prakticky všechny budovy postavené do roku 1991 mají obvodové stěny nevyhovující tepelně izolačním parametrům, což výrazně zvyšuje provozní náklady na spotřebu energii. Nejjednodušším způsobem jak ušetřit nemalé finanční prostředky je provedení zateplení fasád.

Než začneme provádět zateplení fasád, je nutné získat informace o technickém a fyzikálním stavu obvodového zdiva. Pokud je dostupná dokumentace, zjistit jaký byl použit materiál na obvodovém zdivu. Pokud tato dokumentace není k dispozici, uděláme se sondy pro jeho zjištění. Změříme také sílu zdiva včetně vnitřních omítek. Na základě těchto informací náš profesionální pracovník nebo projektant, který zpracovává posudek, stanoví použití nového vhodného zateplovacího systému, materiál izolantu a jeho sílu.

Tento postup je stejný při zateplování fasád staršího panelového domu, novostavby i při provádění dodatečného zateplení rodinného domu.

Zateplení fasád - kontaktní zateplení

Pro tento druh zateplení fasád se používá jako izolační materiál pěnový polystyren nebo minerální vlna. Zateplení je celoplošné bez použití vzduchové dutiny, která slouží pro odvětrávání fasády. Jako konečný povrchový materiál používáme tenkovrstvé omítky o hrubosti zrna 1,5-3 mm, a to silikonové, silikátové nebo akrylátové podle výběru zákazníka. Tyto omítky je možno probarvit v cca 250 odstínech, které lze na objektu pro rozmanitost kombinovat opět dle požadavku zákazníka. Na sokl objektu se obvykle nanáší marmolit -  mozaikovitá struktura omítky, který je možné také dodat v různých odstínech.

Zateplení fasád - polystyren

Zateplení fasád pomocí pěnového polystyrenu je v současnosti nejoblíbenější a nejpoužívanější izolační materiál. Je vhodný téměř na všechny typy obvodového zdiva. Nejlepším podkladem pro zateplení fasád pěnovým polystyrenem je beton, protože má vysoký difúzní odpor. Lze však aplikovat i na cihlové zdi, kde je potřeba použít polystyrenové desky s větracími otvory, kterými je odváděná přebytečná pára.

Polystyrenové desky se na obvodové zdi lepí pomocí speciálního lepidla a ukotvují se plastovými hmoždinkami. Na polystyren je poté nanesena vyrovnávací malta a sklotextilní síťovina, aby fasáda na polystyrenových deskách dobře držela. Námi prováděné zateplení fasád probíhá přesně podle certifikovaných postupů.

Zateplení fasád - minerální vlna

Zateplení fasád minerálními vlnou s kolmými nebo podélnými vlákny má také své nesporné výhody. Minerální vlna je velice prodyšná, hodí se proto na všechny typy obvodového zdiva. Je nehořlavá, nemá tedy žádné požární omezení. Zateplení fasád pomocí desek z minerální vlny probíhá podobně jako v případě polystyrenu, jen se místo svrchní vyrovnávací malty používá speciální lepidlo.

Zateplení fasád ceník - orientační

 

cena bez DPH /m2

Zaměření objektu, výpočet a cenová nabídka

ZDARMA

Polystyren pěnový, armovací tkanina, penetrace, kotvení, silikonová omítka 1,5mm

od 950 Kč

Polystyren šedivý, armovací tkanina, penetrace, kotvení, silikonová omítka 1,5mm

od 1100,- Kč

Minerální vlna ISOVER, armovací tkanina, penetrace, kotvení, silikonová omítka 1,5mm

od 1 085,- Kč

Vyřízení projektu pro dotaci - Zelená úsporám

20 000,- Kč

Vyřízení projektu pro dotaci - Zelená úsporám s podáním žádosti

23 500,- Kč


Skutečná cena na 1 m2 je vždy vypočtena individuálně v závislosti na platném ceníku dodavatele materiálu a složitosti zakázky. Při větších opravách původního podkladu je cena za opravy dohodnuta předem při osobním jednání.

Pokud chcete znát cenu zateplení fasády vašeho domu, kontaktujte nás. 

Na izolace, zateplení stěn a fasád a rekonstrukce bytů jsme skutečnými profesionáli.