Zvuková izolace stěn

Bydlíte blízko frekventované komunikace nebo snad poblíž letiště?

Nemůžete kvůli hlučným sousedům klidně spát?

Zvuková izolace stěn se stává nezbytnou součástí každého domu. Žijeme totiž ve stále hlučnější době, kdy z ulice doléhá ruch dopravy, hlučných nočních chodců nebo třeba jen povyk ze zahrady sousedů. Potřeba zvukové izolace stěn je ponejvíce spojována s panelovými domy, ovšem důležitou roli hraje i u dřevostaveb, které si lidé pořizují čím dál častěji.

Klid je jedním z požadavků, které definují pojem „příjemné bydlení“. Jenže pokud vás neustále ruší hádky sousedů či jejich neúnavní domácí mazlíčkové, umí to pěkně znepříjemnit život. O tichu si můžete nechat jen zdát. V tom případě musí přijít na řadu zvuková izolace stěn, která váš byt zbaví nepříjemného hluku z okolních bytů, ale také pomůže, abyste vy sami nerušili sousedy. 

Výsledný efekt odhlučnění přímo souvisí se správností výběru postupů při zvukové izolaci stěn. Nejlepší je samozřejmě zaměřit se na stěny, ale i na strop (zvuková izolace stropu), podlahu, okna a dveře zároveň, protože hluk se šíří po celé konstrukci. A i když se vám zdá, že stačí například pouze zvuková izolace stěn, můžete být nakonec překvapeni, že i po zvukové izolaci stěn jste se problému na 100% zcela nezbavili.

Pro řešení tohoto problému je třeba postavit „protihlukovou obálku bytu“ -  zvuku se do cesty musí umístit vhodná zvukově izolační konstrukce či materiál. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může při zvukové izolaci stěn nabídnout komplexní a funkční řešení! Se zvukovou izolací máme dostatečné zkušenosti.

Mimo zvukové izolace stěn nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Zvuková izolace stěn tzv. na klíč

Naše firma vám nabídne zvukovou izolaci stěn tzv. na „klíč“. U firmy Bohemia Decor Group s.r.o. za vás všechno zrealizuje dobře sehraný tým. Tím se vyhnete různým pro vás nepříjemným starostem. Zvuková izolace stěn není pro naše proškolené odborníky problém. Pro zvukovou izolaci stěn využíváme vždy všechny moderní materiály, dostupné metody i technologie. Námi provedená zvuková izolace stěn je zárukou, že vám doma bude příjemně.

S firmou Bohemia Decor Group s.r.o. proběhne zvuková izolace stěn v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Celou úpravu zvukové izolace stěn budete konzultovat s našimi odborníky, spolu s vámi promyslíme vaše požadavky a navrhneme individuální řešení. Konzultace s naším profesionálem poskytujeme svým zákazníkům zdarma. Zaručujeme vám profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi. Žádná zakázka pro nás není nikdy ani malá ani příliš velká.

Komplexní zvukové izolace stěn, které nabízíme, dokážou výrazně snížit hluk, který obtěžuje vaši pohodu. Naši řemeslníci práci dbají na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci. Budeme za vás komunikovat s jednotlivými řemeslníky, koordinovat a kontrolovat jejich činnosti.

Zvukové izolace stěn – komplexní nabízené služby

  • konzultace na místě zdarma
  • měření hluku a vibrací
  • návrh kompletního řešení
  • projekt řešení
  • vypracování akustické studie
  • dodávku materiálů
  • montáž
  • finální úklid

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Zvuková izolace stěn - prvotní konzultaci a cenovou nabídku vám poskytneme zdarma.

Pokud dojdeme se zákazníkem ke shodě, provedeme osobní prohlídku místa provádění, kde se provede celkové zaměření. Po této schůzce je cenová kalkulace z naší strany již platná a může dojít k podpisu "Smlouvy o dílo" a následné realizaci zvukové izolace stěn.

Zvuková izolace stěn - jak jí provádíme?

Zvuková izolace stěn – foukaná izolace celulózovými vlákny nebo minerální vlnou

V současnosti se jedná o nejlepší způsob zvukové izolace stěn. Foukaná izolace je bezodpadová, nehořlavá a odolává plísním a škůdcům. Je to velice efektivní druh zvukové izolace stěn.

Pokud se jedná o zvukovou izolaci stěn v panelových domech nebo případně zděných, bez dalších povrchových úprav, můžeme foukanou zvukovou izolaci aplikovat přímo na stávající podklad. Následně stěnu obložíme sádrokartonovými deskami nebo jinými obklady, dle dohody se zákazníkem.

Pokud jsou již v bytě kolem stěn montované sádrokartonové nebo OSB desky, můžeme foukanou zvukovou izolaci umístit pod tyto části. Stávající konstrukce se demontuje, aplikujeme foukanou zvukovou izolaci a konstrukci opět uzavřeme.

Pokud to stávající konstrukce dovolí, je možné pouze vyříznout do sádrokartonových desek otvory (cca 50 x 50cm) vzdálené od sebe max. 3m,  tak aby aplikátor foukané zvukové izolace mohl do prostoru dosáhnout a prostor efektivně vyplnit.

Zvuková izolace stěn – modrá akustická sádrokartonová deska

Modré akustické sádrokartonové desky jsou speciální nenosné konstrukce. Jsou jen 7,5 cm silné a jejich hmotnost je 28 kg/1m2., I takto tenká deska dokáže velmi dobře zvukově izolovat. Hodnota vzduchové neprůzvučnosti modré akustické desky je 45 dB a přitom o 3 dB překračují požadované normové požadavky na akustiku.

Při použití těchto akustických desek se plocha bytu nezmenší. Dobře slouží také k vytvoření prostoru pro vedení potřebných instalací, případně také při rekonstrukcích k zakrytí poškozených míst stěn.

Jejich nízká hmotnost ve výsledku znamená menší nároky na nosné konstrukce. Používají se v interiérech i pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn.

Modré akustické desky jsou již v základní verzi s vyšší požární odolností. Mají hladký, zdravotně nezávadný povrch. Montáž akustických konstrukcí se neliší od klasické montáže sádrokartonových konstrukcí. Velká výhoda je rychlost instalace suchou cestou.

Po dokončení zvukové izolace stěn spolu celé dílo projdeme, zkontrolujeme a provedeme jeho předání. Součástí předávacího procesu je kromě jiného sepsání předávacího protokolu.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Zvukové izolace stěn - časté dotazy:

Zvuková izolace stěn - obsahují zvukové izolace stěn i materiál nebo si jej musíme obstarat sami?

Veškeré naše služby při zvukových izolacích stěn jsou kompletně na klíč - zákazník si pouze vybere, vše ostatní od objednávky až po dodání materiálu na stavbu zajistíme.

Zvuková izolace stěn - je při zvukové izolaci stěn zajištěn úklid?

Naše služby při zvukové izolaci stěn obsahují denní úklid společných prostor na vašem podlaží. V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku.

Na izolace a rekonstrukce bytů jsme skutečnými profesionáli.