Zvuková izolace stropu

Jen doma klidně dupejte, sousedé to neuslyší, aneb: zvuková izolace stropu

Mít nad hlavou hlučnou partaj nebo rodinu s kupou neposedných dětí nechá v klidu je ty, kdo mají odhlučněný byt. Dokonalá zvuková izolace stropu, tedy akustická izolace, je totiž stejně důležitá, jako tepelná izolace stropu.

Špatně zvukově odizolovaný strop lze napravit. Výsledný efekt zvukové izolace stropu přímo souvisí se správností výběru postupů, které ke zvýšení míry zvukové izolace stropu povedou.

Zvuková izolace stropu není pro firmu Bohemia Decor Group s.r.o. problém, můžeme vám nabídnout funkční řešení! Se zvukovou izolací stopu máme dlouhodobé zkušenosti. Pro řešení tohoto problému je třeba postavit „protihlukovou obálku stropu“ -  zvuku se do cesty umístí vhodná zvukově izolační konstrukce či materiál.

Základní vlastnost požadovaná od takových zvukových izolací stropu je neprůzvučnost. Zvukově izolační rekonstrukce, které nabízíme, dokážou výrazně snížit hluk, který obtěžuje vaši pohodu. Technicky to znamená, že strop spolu s podlahou, které oddělují místnosti ležící přímo nad sebou, musí být konstrukčně schopné zabránit pronikání zvuku šířícího se vzduchem. V takovém případě se jedná o termín vzduchová neprůzvučnost. Strop musí tlumit zvuky, které se šíří hmotou všech vrstev zvukové izolace stropu.

Mimo zvukové izolace Vám nabízíme i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Zvuková izolace stropu od skutečných profesionálů

Zvuková izolace stropu není pro naše proškolené pracovníky problém. Pro zvukovou izolaci stropu využíváme vždy všechny dostupné metody, technologie a moderní materiály. Námi provedená zvuková izolace stropu je zárukou, že vaše obydlí bude po zvukové stránce zabezpečeno.

Pokud se rozhodnete pro zvukovou izolaci stropu, bude nejdříve nutná návštěva našeho profesionálního pracovníka, který po zhodnocení vaši individuální situace a navrhne nejlepší řešení zvukové izolace stropu. Individuální návštěvy našeho profesionála poskytujeme svým zákazníkům zdarma. Máte- li otázky, ptejte se! Naši odborníci vám rádi odpoví na všechny dotazy a poskytnou důležité odborné rady. Celou zvukovou izolaci stropu budete konzultovat s našimi odborníky, spolu s vámi promyslíme vaše požadavky.

Zvuková izolace stropu je u naší firmy vždy nabízena tzv. na „klíč“. Disponujeme veškerou potřebnou stavební technikou, vlastními proškolenými pracovníky a provádíme kompletní spektrum stavebních činností. Při zvukové izolaci stropu nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a koordinovat jejich činnost. U firmy Bohemia Decor Group s.r.o. toto všechno za vás zrealizuje dobře sehraný tým. Tím se vyhnete různým pro vás nepříjemným starostem.

S firmou Bohemia Decor Group s.r.o. proběhne zvuková izolace stropu v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Součástí naší nabídky je předprojektová a projektová příprava, spolupracujeme s projektanty a bytovými architekty. Zaručujeme vám profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi. Žádná zakázka pro nás není nikdy ani malá ani příliš velká.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Zvuková izolace stropu - kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Potřebujete více informací o zvukové izolaci stropu? Kontaktujte naše techniky nebo si domluvte posouzení vašeho objektu, které poskytujeme zdarma. Správné řešení zvukové izolace stropu najdeme pro každý objekt.

Zvuková izolace stropu - jak a čím jí provádíme?

Zvuková izolace stropu – modrá akustická sádrokartonová deska

Akustické sádrokartonové desky jsou speciální nenosné stropní konstrukce. Používají se tam, kde je třeba výrazně zlepšit nejen vzduchovou, ale i kročejovou neprůzvučnost nosné stropní konstrukce. Slouží také k vytvoření prostoru pro vedení potřebných instalací, případně také při rekonstrukcích k zakrytí poškozených míst stropu.

Modré akustické sádrokartonové desky jsou jen 7,5 cm silné a její hmotnost je 28 kg/1m2., I takto tenká deska dokáže velmi dobře zvukově izolovat. Její hodnota vzduchové neprůzvučnosti je 45 dB a přitom o 3 dB překračují požadované normové požadavky na akustiku. Při jejich použití při zvukové izolaci stropu se nezmenší plocha bytu.

Jejich nízká hmotnost ve výsledku znamená menší nároky na nosné konstrukce. Právě lehkost akustické desky umožňuje její použití na stropy. Používají se v interiérech i pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn.

Modré akustické desky jsou již v základní verzi s vyšší požární odolností. Mají hladký, zdravotně nezávadný povrch. Montáž akustických konstrukcí se neliší od klasické montáže sádrokartonových konstrukcí. Velká výhoda je rychlost instalace suchou cestou.

Zvuková izolace stropu – foukaná izolace minerální vlnou nebo celulózovými vlákny

V současnosti se jedná o nejlepší způsob zvukové izolace stropu. Foukaná izolace je nejjednodušším způsobem zvukové izolace stropu pro špatně přístupná místa, která by se musela velmi nákladně a složitě zpřístupňovat. Foukaná izolace je bezodpadová, nehořlavá a odolává plísním a škůdcům. Je to velice efektivní druh zvukové izolace stropu.

Pokud jsou v bytě panelové stropy nebo případně zděné, můžeme foukanou zvukovou izolaci aplikovat přímo na stávající podklad. Následně stěnu obložíme sádrokartonovými deskami nebo jinými obklady, dle dohody se zákazníkem.

Pokud již v bytě je montovaný strop (sádrokarton, OSB desky apod.), můžeme zvukovou izolaci umístit pod tyto části, tedy stávající konstrukci demontovat, aplikovat foukanou zvukovou izolaci a konstrukci opět uzavřít.

Pokud to stávající konstrukce dovolí, je možné pouze vyříznout do sádrokartonových desek otvory (cca 50 x 50cm) vzdálené od sebe max. 3m,  tak aby aplikátor foukané zvukové izolace mohl do prostoru dosáhnout a prostor efektivně vyplnit pěnou.

Na izolace jak tepelné, tak i zvukové jsme skutečnými odborníky stejně jako na rekonstrukce bytů.