Inspirace podkroví fotogalerie

Podkroví vhodné k útulnému bydlení

Často jsou půdní prostory a podkroví nevyužité a slouží pouze pro odkládání nepotřebných věcí. Z těchto prostor lze vytvořit přepychové místnosti.

Máte možnost zřídit si podkrovní byt? Nebo jste se v rodinném domě rozhodli dodělat podkroví a zvětšit tak obytný prostor? Máte zodpovězeny otázky, které se týkají statiky, střešní krytiny a oken a přemýšlíte jak dál?

Přemýšlíte nad tím, jak podkroví zařídit? Jaké použít barvy, jak zařídit místnosti, jak vyřešit úložné prostory, když vysokému nábytku brání zkosená střecha? Nejlepší interiéry jsou ty, které působí přívětivě na vaše smysly a vyhovují stylu vašeho života. Nechte se inspirovat, jak může být bydlení v podkroví krásné a útulné.

Inspirace podkroví fotogalerie

Ať už vás čeká rekonstrukce podkroví rodinného domu, nebo se chystáte zařizovat patro mezonetového bytu, budete se potýkat se stejným problémem, kterým je atypický prostor vymezený šikmou střechou. Inspirace jednoduchými tipy od nás, vám můžou pomoci udělat z vašeho podkroví místo, kde se budete cítit opravdu jako doma.

Realizace podkroví je složitá a specifická. Práce na podkroví vyžadují mnoho zkušeností, které mnozí z nás nemají. Půda musí být kvalitně zateplená, podlaha musí být pevná a rozložení příček má také svá pravidla.

Inspirace podkroví fotogalerie - podkroví patří mezi nejproblematičtější prostory.

Inspirace podkroví - velký obytný prostor

Podkrovní byty předělané z půdy bývají poměrně rozlehlé. V dnešní době je velmi moderní nechat co největší prostor otevřený. Pokud to povaha vašeho bydlení dovoluje, nebojte se toho. Ideální je rozčlenit podkrovní bydlení na jednotlivé obytné zóny pomocí různých příček, trámů nebo paravánů. Byt pak působí vzdušně a elegantně.

Rozlehlý podkrovní prostor lze pomocí příček rozdělit a vytvořit i menší bytovou jednotku. Klasickým způsobem je tzv. mokrá výstavba - zdění pomocí cihel nebo podobných materiálů. Pokud v podkroví počítáte například se zavěšením umyvadla, bez cihlových zdí se neobejdete. Druhou možností je suchá výstavba příček ze sádrokartonových desek nebo sádrových tvárnic.

Inspirace podkroví - šikmé stropy a nábytek

Šikminy se musejí využít tak, aby ladily s vybavením, a celý prostor byl naplno využit. Ani v takto atypických prostorách se nemusíte nechat omezovat. Není důvod, proč by vaše nová koupelna, ložnice nebo dokonce kuchyně umístěná pod šikmou střechou nemohla být stejně krásná a praktická, jako jsou ty klasické.

Při zařizování podkroví záleží hodně na sklonu střechy. Bude důležité využít co nejvíce prostoru ve spodní části podkroví. Ideálním nábytkem pro podkroví jsou vestavěné skříně vyrobené na zakázku a menší skříňky, tzv. solitéry. Zásadní je samozřejmě dostatek úložného prostoru. Pro inspiraci k zařízení podkroví doporučujeme obrátit se na odborníka.

Pokud si sami netroufnete, navrhneme vám dokonalý interiér na míru. Designéři z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vám poradí, jak a čím zařídit interiér podkroví podle vašeho stylu i rozpočtových možností.

Inspirace podkroví – koupelna

Vytvořit podkrovní koupelnu tak, aby vyhovovala všem členům rodiny, není snadné. Při plánování podkrovní koupelny je nejdůležitější mít dopředu důkladně promyšleno, kde jaká část koupelnového zařízení bude.  Aby se vám nakonec nestalo, že bude nad umyvadlem zrcadlo, ke kterému se díky střeše pořádně nedostanete. Podkrovní koupelna za důkladné plánování stojí. Působí velmi útulně a romanticky.

Inspirace podkroví – barvy

Při výběru barevného ladění podkroví je třeba přihlížet k jeho rozloze. Díky šikmým stěnám také platí trochu jiná pravidla pro výmalbu, než v běžných místnostech. Barvy je nutné je aplikovat s rozmyslem. Pokud máte prostorově velkorysé podkroví, nemusíte se omezovat ani v tmavších odstínech. V opačném případě určitě dejte přednost světlým barvám, ty totiž celou místnost opticky zvětší. Bílá barva navíc nepohlcuje sluneční záření.

Výrazné a tmavé odstíny můžete bez obav použít v závěrečné fázi - při nákupu doplňků. Obecně ale platí, že v nejbližším okolí oken je třeba používat barvy co nejsvětlejší. Nejsou vhodné ani závěsy nebo poličky. Bránily by šíření světla.

Inspirace podkroví – fotogalerie

Naše fotogalerie podkroví Vám dokáže, že lze stěnám i stropům přizpůsobit jakoukoliv skříň. Nabízíme vám inspiraci v podobě ukázek námi již zrealizovaných podkroví. Můžete se inspirovat různými styly. Podívejte se na současné trendy, inspirujte se!

Inspirace podkroví fotogalerie realizovaných projektů naleznete podél článku

Inspirace podkroví fotogalerie - firma Bohemia Decor Group s.r.o. Vám poradí

Jestli chcete rekonstrukci podkroví věřit opravdovým odborníkům, obraťte se na naší firmu. Rekonstrukcí podkroví se zabýváme dlouhodobě a zvládáme ji opravdu skvěle. Poradíme vám a zrealizujeme podkroví po stránce stavitelské i architektonické. Díky dlouholetým zkušenostem a mnoha realizovaným projektům si můžete být jistí, že konečný výsledek vašeho podkroví bude opravdu dokonalý.

Rekonstrukce podkroví není jednoduchý proces, velkou roli tady hrají zkušenosti řemeslníků a šikovné ruce. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci podkroví, vsaďte na zkušenosti odborníků. To vše vám firma Bohemia Decor Group s.r.o. může nabídnout.

Inspirace podkroví fotogalerie - rekonstrukce podkroví na klíč vám ušetří čas, starosti i peníze

  • všechny práce potřebné pro rekonstrukci podkroví naplánujeme a zajistíme, takže se o nic nemusíte starat
  • veškeré práce provedou profesionálně naši odborníci či osvědčení dodavatelé
  • celou odpovědnost za realizaci rekonstrukce podkroví neseme my. Vy nemusíte řešit, který z řemeslníků či dodavatelů udělal chybu a kdo se postará o nápravu
  • pokud budete chtít, rádi vám společně s našimi architekty připravíme návrh nového řešení vašeho podkrovního bytu

Žádná rekonstrukce podkroví pro nás není nemožná. Nikdy od nás neuslyšíte, že něco nejde. I velmi netradiční nápady bereme jako výzvu a ne jako problém. Odborníci z firmy Bohemia Decor Group s.r.o. vám poradí a zdarma vypracují nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci.

Inspirace podkroví fotogalerie - neváhejte nás kontaktovat

Kontaktujte nás a společně s vámi uděláme z vašeho starého podkroví bydlení pod šikmou střechou, které vám bude každý závidět!

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete firmu Bohemia Decor Group s.r.o.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám pomůže proměnit vaše podkroví v příjemné místo relaxace a odpočinku. S naší firmou můžete být klidně na dovolené a o vše se vám postaráme. Jsme firma se zárukou kvality a provádíme kompletní službu – rekonstrukce podkroví od A do Z.

Při práci dbáme na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci.

Naše firma spolupracuje se všemi potřebnými profesemi. Ve svém týmu máme odborníky na vodoinstalace, elektroinstalace, zednické a obkladačské práce i podlahářství. Spolupracujeme i s bytovým architektem, který vám navrhne interiéry přesně podle vašich představ. Zákazníkovi poradíme, jakou si má vybrat vanu, sprchový kout, umyvadlo, baterie nebo WC. Chcete chodit po vyhřáté podlaze? S instalací podlahového topení si poradíme také.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Rekonstrukce bytů Praha provádíme již řadu let.

Inspirace podkroví - mohlo by Vás zajímat

Inspirace podkroví - také nabízíme rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.