Proměna panelového bytu Praha

Rádi byste vašemu starému bytu dodali nový čerstvý a moderní vzhled?

Chcete lépe vyřešit prostor vašeho bytu a zkvalitnit funkční využití?

Pokud si pokládáte tyto otázky, Firma Bohemia Decor Group , s.r.o. -  rekonstrukce bytů Praha je tu právě pro Vás! Nabízíme zpracování nového dispozičního řešení a proměnu panelového bytu. Mnohdy stačí málo, důmyslný a vtipný nápad, který dodá stávajícímu okoukanému nový náboj. Stačí pár úprav a panelákový byt se může stát stejně atraktivním, jako kterýkoliv jiný. Je to vlastně velmi snadné. Klasické „papundeklové“ příčky používané ve starších panelových domech proměnu panelového bytu velmi usnadňují.

Můžeme vám ušít na míru řešení na základě vašich požadavků a pak vše necháte na nás.

Naše firma zaměřená rekonstrukce bytů v Praze zajišťuje veškeré stavební, projekční a řemeslné práce, které budete potřebovat při proměně panelového bytu. Zákazník je vždy naším partnerem. Poradíme vám s návrhem, výběrem vhodných materiálů a řešením celé proměny panelového bytu. Máme k dispozici všechny potřebné profese - odborníky na vodoinstalace, elektroinstalace, zednické a obkladačské práce i podlahářství. Spolupracujeme i s bytovým architektem i designérem, kteří vám navrhnou proměnu panelového bytu i jeho interiéru přesně podle vašich představ. Seznámí vás s nejnovějšími trendy, dodá vám inspiraci a poradí vám s výběrem moderních materiálů. Zákazníkovi nabízíme volnou ruku při výběru jakéhokoliv materiálu.

Zajistíme také kompletní zpracování projektu a grafických návrhů proměny panelového bytu. Při práci dbáme na každý detail a odcházíme vždy až po kompletně vykonané práci.

Pokud se pro proměnu panelového bytu rozhodnete, naše firma vám zajistí nezbytná povolení, nemusíte shánět stavební povolení nebo ohlášení stavebnímu úřadu, statické posudky, zajišťovat technickou dokumentaci, obstarávat si revizní zprávy a jiné protokoly. Koordinaci a komunikaci s jednotlivými řemeslníky převezme některý z našich vedoucích pracovník, který bude denně provádět průběžnou kontrolu prací. To vše při proměně panelového bytu zajistíme za vás!

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Proměna panelového bytu - zaručujeme:

 • proměnu panelového bytu na klíč
 • individuální přístup k zákazníkovi
 • profesní odbornost
 • kvalitní práci
 • férové jednání

Proměna panelového bytu - průběh

Celý proces proměny panelového bytu probíhá ve 4 krocích, které Vám pro lepší představu přiblížíme.

1. krok - Prohlídka současného stavu, zaměření

Při přípravě proměny panelového bytu je vždy nezbytné sejít se na místě, projít spolu s vámi zamýšlenou přestavbu, provést zaměření jednotlivých místností a popř. byt nafotit. Schůzka většinou nezabere více jak hodinu. Poté vám spolu s bytovým architektem a projektantem vytvoříme návrh proměny panelového bytu.

2. krok - Návrh dispozičního řešení, cenová kalkulace

Na základě vašich požadavků připravíme návrh na nejvhodnější dispoziční řešení a po jeho odsouhlasení zdarma vytvoříme cenovou kalkulaci zakázky. Výsledný technický nákres pak bude sloužit i pro jednání s úřady (stavební úřad, statik apod.).

Kompletně zpracovanou cenovou nabídku požadovaného rozsahu proměny panelového bytu vám zašleme prostřednictvím mailu.

Pokud dojdeme se zákazníkem ke shodě, provedeme osobní prohlídku místa provádění, kde se provede celkové zaměření. Po této schůzce je cenová kalkulace z naší strany již platná a může dojít k podpisu "Smlouvy o dílo" a následné realizaci proměny panelového bytu.

3. krok - Samotná realizace proměny panelového bytu

 • 1. až 2. den Zbourání příček v jednotlivých místnostech, demontáž bytového jádra a všech zařizovacích předmětů, demontáž kuchyňské linky, odvoz suti na skládku
 • 3. až 4. den Vystavění nových příček tvárnicemi YTOG, případně sádrokartonem
 • 5. až 7. den Příprava a instalace rozvodů vody a kanalizace pro kuchyni a koupelnu
 • 8. až 9. den Příprava a instalace rozvodů elektřiny pro celý byt a případně plynu pro kuchyni, odizolování a vystěrkování podlah
 • 10. až 11. den Dodávka a montáž podhledu ze sádrokartonu
 • 12. až 17. den Pokládka podlah - laminátová nebo dřevěná do pokojů, dlažby do provozních místností, obkladů, vyspárování, štuky a výmalba
 • 18. až 20. den Kompletace elektroinstalace včetně vypínačů, zásuvek a světel, kompletace zařizovacích předmětů, kuchyňské linky, finální úklid a předání díla

4. krok - Předání díla

Po dokončení proměny panelového bytu spolu celé dílo projdeme, zkontrolujeme a provedeme jeho předání. Součástí předávacího procesu je kromě sepsání předávacího protokolu také vystavení a předání záručních listů k jednotlivým výrobkům, technické dokumentace, zápisů k provedeným zkouškám a revizních zpráv.

Po odsouhlasení předávacího protokolu vystavíme závěrečný daňový doklad a teprve od té chvíle začíná plynout záruční lhůta na montáž a dodávky materiálu v délce 2 roky.

Proměna panelového bytu - časté dotazy

Proměna panelového bytu - ,ze financovat proměnu bytu formou stavebního spoření?

Ano, čerpání finančních prostředků ze stavebního spoření, případně jakékoliv formy úvěru je dnes zcela běžnou záležitostí. Proměnu panelového bytu lze ze stavebního spoření financovat.

Proměna panelového bytu - jsou práce při proměně bytu hlučné a v jakém čase jsou prováděny?

Práce spojené proměnou panelového bytu se bez hluku nedají provádět. Práce se zvýšeným hlukem provádíme zásadně pouze v pracovní dny a to v době 8.00 -17:00hod., abychom co nejméně omezovali ostatní obyvatele v domě.

Proměna panelového bytu - je při proměně bytu zajištěn úklid?

Naše služby při proměně panelového bytu obsahují denní úklid společných prostor na vašem podlaží. V případě přesunu materiálů provádíme úklid také ve všech dotčených prostorách včetně výtahu i chodníku.

Proměna panelového bytu - obsahuje proměna panelového bytu práci i s materiálem nebo si jej musíme obstarat sami?

Veškeré naše služby při proměně panelového bytu jsou kompletně na klíč - zákazník si pouze vybere, vše ostatní od objednávky až po dodání materiálu na stavbu zajistíme.

Proměna panelového bytu - mohlo by Vás zajímat

Proměna panelového bytu - nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.