Rekonstrukce starého bytu – renovace

Moderní rekonstrukce starého bytu pro vaše vysněné bydlení!

Koupili jste byt, nebo se vám zdá, že je vašem starém bytě potřeba tu a tam něco vylepšit nebo opravit? Nejprve se musíte rozhodnout, co vlastně chcete, aby se ve vašem bytě změnilo, jestli chcete rekonstruovat celý byt, nebo jenom některé jeho části.

Rekonstrukce starého bytu může být poměrně obtížnou a časově náročnou záležitostí. Může jít o rozsáhlé stavební práce, či jen o drobnou řemeslnou práci. Vždy však vyžadující různé stavební a další profese. Naše firma zaměřená na rekonstrukce bytů vám nabízí tým zkušených pracovníků, který se zaměřuje na všechny práce potřebné při renovaci starého bytu. Naši profesionální pracovníci zvládnou i náročné a atypické rekonstrukce starých bytů.

V rámci renovace starého bytu dokážeme vymyslet celé řešení, zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Díky našim zkušenostem dokážeme optimalizovat náklady tak, abyste zbytečně neplatili víc, než je nezbytné. Dokážeme vám se vším pomoci, provádíme kompletní rekonstrukce starých bytů v činžovních i rodinných domech tzv. na „klíč“. Rekonstrukce starého bytu na klíč vám ušetří čas, starosti i peníze.

Na rekonstrukce starého bytu a rekonstrukce bytového jádra jsme skutečnými profesionáli.

Rekonstrukce starého bytu od profesionálů

Ve svém týmu máme odborníky na zednické a obkladačské práce, vodoinstalace, elektroinstalace i podlahářství. Naši odborníci dokážou kouzla s vnitřní dispozicí, s ohledem na nosné konstrukce objektu (nosné stěny, stropy). Spolupracujeme i s bytovým architektem, který vám navrhne interiéry přesně podle vašich představ. Zákazníkovi nabízíme volnou ruku při výběru všech materiálů. Celou renovaci starého bytu budete konzultovat s našimi odborníky, promyslíme všechny vaše požadavky. Vše s největší přesností zformulujeme a zakreslíme.

Správný projekt je základ úspěchu, proto se nemusíte bát nám položit jakýkoliv dotaz a požádat o častější jednání s projektantem. Zajistíme přesné zaměření bytu, kompletní zpracování projektu a grafických návrhů rekonstrukce starého bytu.

Rekonstrukce starého bytu - pomůžeme vám

Při rekonstrukci starého bytu pro vás dokážeme zajistit vhodný materiál, patřičná stavební povolení a všechny ostatní služby včetně nejmenších detailů. Pomůžeme vám také vybavit vaše bydlení moderními doplňky. Rádi vám dodáme svítidla, obklady a dlažby, bytový textil, sanitární keramiku, plovoucí podlahy, parkety, koberce nebo moderní nábytek. Nezaskočí nás ani nároční zákazníci, kteří vyžadují exkluzivitu a luxus.

Pro klidný výběr použitých materiálů a zařizovacích předmětů vám rádi zapůjčíme katalogy. Z těch si v klidu domova vyberete dveře, osvětlení, vanu, sprchový kout, vodovodní baterie, obklady, dlažby, koupelnový nábytek a mnoho dalších zařizovacích předmětů. Zapůjčíme vám i vzorník podlah a barev pro výmalbu.

Žádná rekonstrukce starého bytu pro nás není nemožná. Nikdy od nás neuslyšíte, že něco nejde. I velmi netradiční nápady bereme jako výzvu a ne jako problém.

Odborníci z firmy na rekonstrukce bytů vám poradí a zdarma vypracují nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci. Rekonstrukci starého bytu s vámi budeme dopředu řádně konzultovat. Neváhejte nás kontaktovat, abychom vám udělali nabídku na rekonstrukci starého bytu..

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Kvalitní rekonstrukce starého bytu musí začít kvalitní přípravou celé akce. Je třeba důkladně promyslet změnu dispozice s ohledem na nosné zdi a funkčnost celého nově vzniklého prostoru. Zpracujeme pro vás 3D vizualizaci rekonstruovaného bytu, abyste si vše lépe představili. Zajistíme zpracování projektové dokumentace a statického posudku. Rekonstrukce starého bytu je vždy individuální záležitost, která podléhá podmínkám prostředí a vkusu majitele. 

Dobré naplánování renovace starého bytu může výrazně zkrátit dobu stavebních a dalších prací.  Proto je vhodné věnovat pozornost výběru zvolených materiálů a zařizovacích předmětů a při plánování termínu realizace zohlednit také jejich dodací lhůty. Ideální je začít s přípravou alespoň 2 měsíce před plánovaným termínem, aby vás při výběru vybavení neomezoval jeho dodací termín.

Rekonstrukce starého bytu – nabízené činnosti:

 • Poradenství a řešení koncepce rekonstrukce starých bytů
 • Předprojektová a projektová příprava a statické posouzení
 • Zajištění potřebné dokumentace, souvisejících povolení, včetně souhlasu stavebního úřadu
 • Demontáž zařizovacích předmětů a podlah
 • Bourací práce, odvoz a ekologická likvidace suti a odpadů
 • Stavební úpravy podlah, stropů a stávajícího zdiva
 • Vyzdění nových příček dle projektu
 • Vyrovnání a opravy starých omítek, štukování
 • Výmalba nebo tapetování
 • Zapravení rozvodů pro vodovodní a elektro instalace
 • Nové omítky dle přání zákazníka
 • Nová elektroinstalace včetně provedení revize
 • Vnitřní plynové rozvody včetně revize
 • Rozvody kanalizace, vodoinstalace a topení
 • Rekonstrukce vzduchotechniky
 • Instalace klimatizace
 • Instalace osvětlení a dalších elektrospotřebičů
 • Sádrokartonové příčky a podhledy včetně instalace bodového osvětlení
 • Obklady a dlažby včetně dodávky materiálů
 • Výměnu nebo renovaci oken a dveří
 • Osazení nových obložkových zárubní
 • Dodávka a montáž zařizovacích předmětů dle vašeho výběru
 • Příprava povrchu před pokládkou podlah
 • Dodávka a pokládka podlah, příp. renovace podlah a nebo renovace parket
 • Realizaci slaboproudých rozvodů a multimediálních sítí
 • Kompletní rekonstrukce koupelny včetně dodávky zařizovacích předmětů
 • Kompletní rekonstrukce kuchyňské linky včetně dodávky vybavení
 • Finální úklid
 • Vypracování nezávislých posudků pro pojišťovny
 • Zajištění revizních zpráv, tlakových zkoušek, topných zkoušek, protokolů o připojení spotřebičů
 • Záruční i pozáruční servis provedené rekonstrukce starého bytu

Rekonstrukce starého bytu - typický průběh:

Rekonstrukce starého bytu - první kontakt

Většinou se s námi zákazník nejdříve spojí telefonicky nebo případně napíše e-mail. Prodiskutujeme s ním podrobnosti k chystané rekonstrukci starého bytu, možný termín stavebních prací a lokalitu. Dohodneme si první schůzku přímo na místě budoucí rekonstrukce starého bytu.

Rekonstrukce starého bytu - schůzka na místě

Vždy je nutné osobně přijet na místo, vše projít a prohlédnout si se zákazníkem. Důkladně probrat jeho představy o rekonstrukci starého bytu a její výslednou podobu. Vše důkladně zhodnotíme, zapíšeme a přeměříme, můžeme se bavit o konkrétních řešeních s ohledem na rozsah prací. Pokud je to možné, je dobré, když si s sebou zákazník přinese dostupnou dokumentaci.

Rekonstrukce starého bytu - vypracování cenové nabídky

Podle požadovaného rozsahu prací, dohody se zákazníkem a dostupné dokumentace vám vypracujeme konkrétní nabídku včetně podrobného položkového rozpočtu. V rozpočtu budou zahrnuty všechny stavení činnosti, další potřebné práce, ceny materiálů a vybavení.

Rekonstrukce starého bytu - uzavření smlouvy o dílo

Pokud dojdeme se zákazníkem ke shodě, sepíšeme oboustranně právně závaznou smlouvu o dílo.

Rekonstrukce starého bytu - vydání zálohové faktury

Po podpisu smlouvy o dílo vystavíme zákazníkovi zálohovou fakturu. Zálohová faktura slouží jako daňový doklad a je proplatitelná bankou při financování rekonstrukce starého bytu formou stavebního spoření nebo hypotékou.

Rekonstrukce starého bytu - zahájení a postup prací

Po uhrazení zálohové faktury zákazníkem jsou v dohodnutém termínu zahájeny stavební práce, které pak probíhají až do termínu odevzdání díla. V průběhu prací jsme stále v kontaktu se zákazníkem a každý důležitý krok rekonstrukce starého bytu mu oznamujeme.

Rekonstrukce starého bytu - odevzdání díla

Ve smluveném termínu je dílo odevzdáno zákazníkovi. Prohlédneme společně se zákazníkem konečnou podobu rekonstrukce. Předáme zákazníkovi veškerou dokumentaci, včetně revizních a dalších zpráv. Dnem předání díla zároveň začíná období záruční lhůty, kterou poskytujeme v délce dvou let od odevzdání.

Rekonstrukce starého bytu - vystavení konečné faktury

Po předání díla vystavíme zákazníkovi konečnou fakturu. Faktura je opět proplatitelná bankou při financování ze stavebního spoření či hypotéky.

Rekonstrukce starého bytu - mohlo by Vás zajímat

Mimo rekonstrukce starého bytu nabízíme i rekonstrukce koupelny

Další stránky ze sekce rekonstrukce

Rekonstrukce bytu Praha a i všechny ostatní rekonstrukce zvládáme na profesionální úrovni.

Rekonstrukce starého bytu - naši partneři

Skutečnými profesionáli v oboru renovace parket Praha jsou podlaháří ze společnosti Podlahy Praha. Veškeré informace o jejich službách naleznete na webu Renovace podlah Praha.