Renovace omítek

Staré zdi zaručeně omladí profesionální renovace omítek!

Stane se, že dříve než začnete malovat místnost, zjistíte, že stěny mají spoustu nerovností, popraskanou omítku, odlupující se nátěr, spáry v panelech a dírky po hřebíčcích. Kdyby se vady neopravily, byly by i po vymalování zřetelné. Nouzová oprava sádrou nebývá vždy tak účinná, jak byste si přáli, ale existují materiály vhodné pro renovace omítek.

Existuje celá řada důvodů, proč lidé k renovaci omítek ve svém bytě či domě přistupují. K těm nejčastějším patří:

  • staré zdivo
  • zatečené a jinak poškozené zdivo
  • zdivo, které je nutné zbavit několikaletých nánosů maleb
  • zdivo, které prošlo celkovou rekonstrukcí

Jak se vypořádat s omítkou, na které už zapracoval zub času? Tedy přesněji řečeno, jak se s tímto problémem vypořádat efektivně? Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám s tímto problémem může snadno pomoci. V případě zájmu o renovace omítek ve vašem bytě nebo domě k vám přijede náš odborník, který vám rád poradí, navrhne nejvhodnější řešení a vypracuje podrobný rozpočet. Vy se pak sami rozhodnete, zda služby firmy Bohemia Decor Group s.r.o. využijete. Při realizaci renovace omítek se vždy snažíme všechny poskytované služby přizpůsobit vašim potřebám.

Zásadní roli při rozhodování jak bude renovace omítek probíhat hraje skutečné poškození původní omítky. To náš odborník zjistí jednoduše poklepem zednického kladívka. Jestliže je povrch na většině plochy zpuchřelý a při poklepu odpadává, nezbude nic jiného než omítku oklepat až na cihlu a následně zeď celou omítnout.  Jestliže zjistí, že na rozhodující části plochy je ještě dostatečně pevný podklad ze staré omítky, může přikročit k efektivnější variantě opravy - renovaci omítek. I staré omítky, jsou-li soudržné umíme dokonale renovovat.

U naší firmy je vždy samozřejmostí kvalitní příprava a také úklidové práce. Před zahájením renovace omítek připravíme všechny prostory. Odstěhujeme nábytek, zalepíme okna, zakryjeme podlahy speciální fólií. Po ukončení renovace omítek provedeme úklid a uvedeme všechny prostory do původního stavu. Naši řemeslníci při práci vždy dbají na každý detail a odchází až po kompletně vykonané práci!

Nabízíme kvalitní renovace omítek za rozumné ceny. Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oboru, jsou připraveni vám poradit při řešení vašich požadavků a zaručují ty nejlepší služby. Vždy preferujeme individuální přístup k zákazníkovi.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla a domluvených termínů, záruční i pozáruční servis.

Nenabízíme pouze renovace omítek, ale také rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Renovace omítek – jak postupujeme

Pokud původní omítka drží, nedrolí se, není hrbolatá a je na většině své plochy dostatečně pevná, použijeme ji při renovaci omítek jako základ.

V každém případě začínáme odstraněním staré malby. A to všech vrstev, které byly za léta postupně na stěny naneseny. Tato práce je značně namáhává. K seškrabání omítky používáme špachtli či ocelový kartáč. Pokud to stará omítka dovolí, můžeme použít i drátěný kruhový kartáč upevněný do vřetene vrtačky. V takovém případě však musíme počítat se zvýšenou prašností. Pro snížení prašnosti při této práci napouštíme starou omítku mýdlovou vodou. Dále zbavujeme původní omítku nesoudržných částí.

Abychom v budoucnu předešli dalšímu praskání staré omítky, potáhneme ji zpevňovací sítí, tzv. perlinkou. Její pomocí zpevníme zejména exponovaná místa jako je napojení příček, stěn a stropů, rohy okenních a dveřních otvorů, drážky elektroinstalačních a sanitárních rozvodů, překrytí dilatačních spár pod omítkou atd. Perlinku upevňujeme na zeď speciálním lepidlem, které roztíráme podobně jako omítku natahovací lištou.

Takto připravený podklad napenetrujeme. Penetrační nátěr sjednotí nasákavost původního vyspraveného zdiva. Po zaschnutí penetrace můžeme na připravený povrch natáhnout jemnou omítku.

Omítku aplikujeme ve dvou vrstvách. Do první vrstvy vtlačíme armovací tkaninu která zajistí dokonalé armování i dokonalý výsledný vzhled zrenovované omítky. Jednotlivé pruhy armovcí tkaniny dáváme těsně vedle sebe.

Po zaschnutí první vrstvy omítky naneseme vrstvu druhou. Po důkladném vyschnutí této finální vrstvy se omítka ještě přebrousí strojní bruskou s odsáváním, aby se zamezilo šíření hrubých nečistot v interiéru.

Kombinací kvalitních materiálů a profesionální prací dosáhneme jedinečného vzhledu i skvělých užitných vlastností zrenovované omítky.

Povrch takto renovované omítky vypadá naprosto dokonale. Rovná, pevná plocha, záleží ale samozřejmě na zkušenosti a pečlivosti provádějícího řemeslníka. Toho vám firma Bohemia Decor Group s.r.o. může zaručit!

Chcete, aby zdi vašeho bytu či domu omládly díky renovaci omítek? Kontaktujte nás pomocí emailu případně zavolejte na naši telefonní linku. Zkonzultujeme s vámi vaši situaci, poskytneme odborné poradenství a vypracujeme cenovou kalkulaci.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ.