Revitalizace panelových domů

Revitalizace panelových domů - dejte svému domu novou tvář!

Bohemia Decor Group s.r.o. vám bude spolehlivý partner v oblasti revitalizace panelových domů. Vašemu domu vrátíme životaschopnost, poradíme vám, jak co nejefektivněji šetřit náklady na energie. Nabízíme také zpracování energetických auditů budov a průkazů jejich energetické náročnosti. Cílem námi nabízené komplexní revitalizace panelových domů je prodloužit jejich životnost, dosáhnout výrazné úspory energií, zvýšit jejich estetický vzhled a udržet jejich ekonomickou hodnotu.

Při revitalizaci panelových domů se pro vás budeme vždy snažit nalézt nejoptimálnější řešení, abyste co nejvíce ušetřili za náklady na energie. Nabízíme nadstandardní záruky, využíváme pouze prověřené a 100% kvalitní technologie. Máme za sebou již desítky realizací a dvacetiletou zkušenost v oboru revitalizace panelových domů.

Revitalizace panelových domů - jedině komplexní oprava vyřeší všechny problémy

Naší specializací jsou hlavně komplexní opravy a revitalizace panelových domů. Jedině komplexní oprava vyřeší všechny Vaše problémy najednou. Opravou poruch, které jsou v obvodovém plášti, na střeše, v lodžiích, oknech i ve zdravotně-technických instalacích je možné starému panelovému domu zajistit dlouhou životnost a minimalizovat provozní náklady.

Zajistíme pro vás komplexní přípravu pro financování revitalizace panelových domů pomocí dotace Zelená úsporám. Námi používané špičkové certifikované systémy a systémová řešení firem Baumit a Stomix jsou zaregistrovány v Seznamu výrobků a technologií (SVT) v rámci programu Zelená úsporám.

Nabízíme možnost vyřešit kompletní revitalizaci panelového domu na klíč v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek, zaručujeme profesionální služby. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká.

Revitalizace panelových domů - zařídíme vše od stavebního povolení až po závěrečnou dokumentaci

Vyřešíme za vás veškeré kroky spojené problematikou kolem přípravy projektové dokumentace a získání stavebního povolení. Pomůžeme vám seznámit všechny obyvatele s připravovanou revitalizací panelového domu. Nabízíme naši účast na shromážděních vlastníků, kde odborně vysvětlíme technické i finanční otázky spojené s revitalizací panelových domů. Spolupracujme také s architekty, kteří mají bohaté zkušenosti s navrhováním fasád panelových domů, připravíme vám několik barevných variant, ze kterých si vyberete tu nejlepší.

Veškerou přípravnou a administrativní činnost i celou realizaci revitalizace panelových domů provádíme vlastními prostředky, naši stavbyvedoucí mají dlouholeté zkušenosti s revitalizacemi a vedením staveb. Dohled nad stavbou vždy zajišťuje autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Zákazník nemusí shánět jednotlivé řemeslníky a koordinovat jejich činnosti, vše u nás zrealizuje dobře sehraný tým. Všichni naši pracovníci jsou plně kvalifikovaní a pravidelně proškolovaní.

Veškeré revitalizace panelových domů provádíme profesionálně se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Několik důvodů proč se rozhodnout k revitalizaci panelového domu co nejdříve:

 • úspora nákladů za vytápění a údržbu
 • prodloužení životnosti domu
 • zlepšení vzhledu domu
 • zvýšení celkové hodnoty domu a jednotlivých bytů
 • ochrana před hlukem
 • ochrana obvodového pláště domu před nepříznivými vnějšími vlivy
 • odstranění konstrukčních chyb
 • zvýšení pohodlí bydlení

Revitalizace panelových domů - výběr z našich nabízených prací:

 • kontaktní fasádní zateplovací systém
 • rekonstrukce vstupních a společných prostor
 • výměny oken a dveří
 • zateplování a hydroizolace plochých střech
 • rekonstrukce bytového jádra (rekonstrukce bytů)
 • rekonstrukce balkonů a lodžií
 • zateplování stropů technického podlaží
 • odstraňování statických poruch
 • tenkovrstvé omítky
 • rekonstrukce rozvodů
 • rekonstrukce výtahu
 • ostatní stavební práce související s panelovou výstavbou (malířské, elektrikářské, klempířské, štukatérské, bourací, instalatérské atd.)

Revitalizace panelových domů - výběr z našich dalších nabízených činností:

 • zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení
 • zpracování prováděcí projektové dokumentace
 • stavebně technický průzkum – studii
 • odborný posudek
 • vypracování energetického auditu
 • vypracování energetického štítku budovy (PENB)
 • zajištění stavebního povolení
 • zajištění statických posudků, revizních zpráv, tlakových zkoušek
 • veškeré technické dokumentace

Revitalizace panelových domů - co rekonstruovat?

Revitalizace panelových domů - vstupy

Jedná se o nejfrekventovanější místo panelového domu. Při rekonstrukcích vstupů provádíme opravy přístupových schodišť a podest, výměnu vstupních dveří za nové (hliníkové nebo plastové) a zastřešení vstupu s možností instalace osvětlení na pohybové čidlo. Ve vstupech vyměňujeme také zvonková tabla v různém provedení. Pokud je u vstupu zábradlí, je také vyměněno za nové ocelové, upravené žárovým zinkováním nebo hliníkové s nátěrem.

Revitalizace panelových domů - balkony, lodžie

Jsou místem s nejčastějším výskytem konstrukčních závad a poruch. Rekonstrukční práce na nich provádíme podle předem připravené a schválené projektové dokumentace. Do námi nabízených rekonstrukčních prací patří také nabídka kompletního zasklení všech balkónů nebo lodžií.

Revitalizace panelových domů - zábradlí

Zábradlí dotváří vzhled celého domu, a proto se zaměřujeme také na jeho design. Zábradlí vyrábíme ve vlastní dílně a upravuje se žárovým zinkováním či nátěrem. Kotvy Nově nabízíme dodávku hliníkového zábradlí s úpravou komaxitovým lakováním.

Revitalizace panelových domů - střechy

Při rekonstrukcích střech provádíme hlavně sanace a opravy plochých střech živičnými i foliovými materiály. Opravy vždy probíhají podle projektové dokumentace.

Revitalizace panelových domů - pláště

U plášťů panelových domů odstraňujeme hlavně vady a statické poruchy konstrukce. Podcenění oprav plášťů by vás mohlo překvapit po i několika letech od zateplení domu.

Revitalizace panelových domů - zateplení

Zateplení panelového domů řešíme komplexně a zodpovědně pomocí osvědčených a certifikovaných systémů. Vybíráme ze sedmi druhů zateplovacích systémů, vždy s ohledem na použití u konkrétní zakázky. Zateplení domu provádíme z lešení s použitím certifikovaných systémů montovaných proškolenými pracovníky.

Revitalizace panelových domů - fasádní povrchové úpravy

Pro fasádní povrchovou úpravu používáme materiál Baumit Nanopor - fasádní omítka nebo barva. S jeho použitím zůstane váš revitalizovaný panelový bytový dům dlouhodobě čistý a krásný. Jedinečné vlastnosti těchto fasádních omítek nebo barev umožní zapojit do procesu samočištění povětrnostní vlivy, tedy déšť, vítr, sníh, sluneční UV záření. Špína je totiž neustále odstraňována přirozenou cestou z povrchu fasády.

Revitalizace panelových domů - barvy

Zcela nový barevný vzorník Baumit Life pro fasádní omítky a barvy obsahuje 88 barevných odstínů, jejichž kombinací lze vytvořit barevně invenční ztvárnění fasád.