Štukatérské práce – ceník

Potřebujete služby štukatéra v nejvyšší kvalitě?

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může nabídnout kvalitní odborníky pro veškeré štukatérské práce dle přání zákazníka. Naši štukatéři při práci vždy dbají na každý detail a odchází až po kompletně vykonané práci!

Štukatérské práce pro vás můžeme zajistit v rámci základního balíku rekonstrukčních prací. Nemusíte shánět žádné další odborníky na štukatérské práce, rádi vše zajistíme za vás. Bude to pro vás jednodušší organizačně, časově i finančně.

Naši precizní odborníci na štukatérské práce zhotovují klasické štuky a stěrky, ale specializují se také dekorativní štuky. Výroba dekorativních štuků patří při štukatérských pracích mezi nejnáročnější techniky. Můžeme nabídnout speciální dekorativní štuky, včetně výroby a restaurování ozdobných tvarových prvků fasád. V interiérech vám vykouzlíme pokoj obložený červeným mramorem, koupelnu z travertinu nebo třeba kuchyni z přírodního kamene. Imitovat můžeme třeba barevné kovy nebo jutu. 

V případě zájmu o štukatérské práce k vám náš odborník přijede, navrhne vám nejvhodnější řešení, poradí s výběrem materiálu i barevnou kombinací, a vypracuje podrobný rozpočet. Vy se pak sami rozhodnete, zda služby firmy Bohemia Decor Group s.r.o. využijete. Při realizaci štukatérských prací se vždy snažíme vyhovět přání zákazníka a poskytované služby přizpůsobit jeho požadavkům.

Pro naše odborníky je vždy samozřejmostí kvalitní příprava před zahájením prací a také úklidové práce. Před štukováním pečlivě připravíme všechny prostory. Pokud to bude potřeba, pomůžeme vám s odstěhováním nábytku, zakryjeme podlahy a zalepíme okna speciální fólií. Po ukončení štukatérských prací uklidíme, odvezeme odpad a všechny prostory uvedeme do původního stavu.

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma.

Co jsou to štukatérské práce

Štukatérské práce jsou nezbytnou součástí rekonstrukce i nové výstavby, jde o proces prováděný mezi natažením omítky a malováním. Dobře provedené štukatérské práce si poradí i s nejhorší křivou a rozpraskanou zdí plnou děr a fleků. Štuky to ale nejsou jen požadované rovné plochy zdí, ale lze díky jim vyčarovat i ozdobné plastické prvky, které zeď budou zdobit.

Vyrobit rovnou a hladkou plochu bez výstupků, prohlubní či map vyžaduje znalost technologií a postupů, zručnost a také kvalitní materiál. Naši štukatéři zhotovují štuky ve vysoké kvalitě. Dobře vědí, jak stěnu připravit, aby předali zákazníkovi hotové dílo na vysoké estetické úrovni.

Technologie a postup

Před zahájením štukatérských prací je vždy nutné odstranit staré tapety, oškrábat nesoudržné vrstvy padající omítky a starou malbu.

Po přípravných pracích provedeme penetrační nátěr, kterým stěny určené na štukování nejen zpevníme, ale zbavíme i možných mastnot a jiných nečistot. Po zaschnutí penetračního nátěru aplikujeme (natahujeme) štuk.

Štukatérské práce provádíme ve dvou variantách:

1.      Stěrkování

Stěrkování provádíme zejména v panelových bytech. Po odstranění starých tapet z panelů důkladně opravíme různé praskliny a nerovnosti  pomocí omítkové směsi. V případě velkých, těžko opravitelných nerovností (např. hrany špatně sesazených panelů) použijeme akrylátový tmel, který roztáhneme do ztracena, aby byly nerovnosti zahlazeny. Na zaschlou omítkovou směs naneseme první vrstvu stěrky Rigips. Tím vyrovnáme hrubší nerovnosti panelů. Potom pomocí druhé vrstvy stěrky vytvoříme dokonale hladký povrch. Ten je na závěr ještě potřeba jemně přebrousit.

2.      Štukování

Při štukování klasické zdi, provádíme štukatérské práce materiálem Keraštuk a Kerzapet. Po opravení případných prasklin nebo např. dírek po hřebíčcích naneseme na povrch stěn postupně ve dvou vrstvách štuk. Ten poté dohlazujeme filcovým a molitanovým hladítkem. V případě potřeby provedeme také štukování stropů.

Podle domluvy se zákazníkem můžeme po ukončení vnitřních štukatérských prací místnosti vymalovat kvalitními barvami, případně vytapetovat. Pokud budeme provádět štukatérské práce u vnějších omítek, můžeme vše dokončit provedením nátěru materiálem určeným pro vnější fasády.

Dekorativní štuky a speciální štukatérské práce

Naši štukatéři nabízejí dekorativní štuky mnoha typů. Jejich pomocí lze docílit nejrůznějších barevných a tvarových efektů, které jsou žádané především v klasických interiérech historických domů. Můžeme vám nabídnout i speciální štukatérské práce, např. výrobu a restaurování ozdobných tvarových prvků fasád.

Nabízíme:

  • Benátský štuk

  • Antický štuk (antické zeminy)

  • Marocký štuk

  • Imitace přírodních materiálů 

  • Ozdobné lišty a římsy, fabiony, dekorativní ornamenty, rozety, růžice, konzole

  Štukatérské práce – orientační ceník:

Štukování stěny 2 vrstvy

m2

200,- Kč

Štukování stropu 2 vrstvy

m2

170,- Kč

Broušení nových štukových omítek

m2

10,- Kč

Odstranění starého štuku

m2

od 22,- Kč

Speciální luxusní plastické omítky

m2

od 180,- Kč

Benátské štuky, marocké štuky

m2

od 1 100,- Kč

Speciální štukatérské práce, antické zeminy, patiny, batiky

m2

od 160,- Kč

Penetrace

m2

od 20,- Kč

Penetrace hloubková

m2

od 25,- Kč

Stržení starých tapet 1 vrstva

m2

od 18,- Kč

Škrábání klihové výmalby

m2

od 15,- Kč

Stěrkování panelu  Rigips 2 vrstvy

m2

50,- Kč

Stěrkování panelového stropu Rigips 2 vrstvy

m2

70,- Kč

Broušení stěrky Rigips

m2

15,- Kč

Příplatek za práce na schodišti

m2

10,-Kč

Příplatek za práce ve výšce nad 4m

m2

10,-Kč