Zateplení podkroví postup cena video

Jak vyřešit zateplení podkroví a jak zabránit jeho letnímu přehřívání?

Bydlet v podkrovním bytě, kde jsou atypické místnosti a člověk se na svět dívá skoro z ptačí perspektivy, je snem mnohých z nás. Aby byl život pod střechou nádherný, je třeba provést zateplení podkroví.

Podkroví sice představuje lákavou možnost rozšíření obytných prostor, ale z hlediska energií a nároků na technické provedení jde o rizikovou část stavby. Dobře provedené zateplení podkroví by měl být zárukou, že podkroví bude po technické i energetické stránce zabezpečeno. Co je nutné v případě zateplení podkroví pohlídat a jak se vyvarovat těžko napravitelným chybám?

Firma Bohemia Decor Group s.r.o. vám může nabídnout profesionálně provedené zateplení podkroví. Na základě dlouholetých zkušeností jsme schopni zrealizovat efektivními a moderními metodami zateplení podkroví, tak aby vše proběhlo plně k vaší spokojenosti. Jsme schopni zrealizovat jakýkoliv váš požadavek, zaručujeme profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Při zateplení podkroví nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky a plánovat jejich činnosti. Ve svém týmu disponujeme všemi potřebnými stavebními odbornostmi. Naši pracovníci procházejí pravidelnými školeními. Používáme pouze prověřené materiály a postupy, máme k dispozici veškerou potřebnou stavební techniku.

U firmy Bohemia Decor Group s.r.o. za vás vše zrealizuje dobře sehraný tým. Budeme za vás koordinovat práci jednotlivých řemeslníků a denně kontrolovat jejich činnost. Součástí naší nabídky je také předprojektová a projektová příprava. Nabízíme vám ideální možnost vyřešit kompletní zateplení podkroví na klíč. U nás proběhne vše v krátkém časovém úseku a za rozumných cenových podmínek. Žádná zakázka pro nás není ani malá ani příliš velká. Firma Bohemia Decor Group s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Mimo zateplení podkroví vám můžeme nabídnout i rekonstrukce bytu a kompletní rekonstrukce bytového jádra.

Kontaktujte nás, vypracujeme vám nezávaznou nabídku zdarma.

Zateplení podkroví postup – na co myslet před zahájením prací

Zateplení podkroví s sebou nese několik technických detailů, které vyžadují zvýšenou pečlivost při přípravě i samotném provedení. Jedná se především o místa, kde dochází k prostupu různých konstrukcí a prvků střešním pláště (komín, vzduchotechnika, nosné prvky pro TV antény atd.). Dalším problémem je případná vlhkost v podkroví a její eliminace pomocí správně instalované parozábrany.

Zateplení podkroví postup - volba způsobu provedení

Zateplení podkroví lze umístit v případě dvouplášťové střechy mezi krokve nebo u jednoplášťové střechy nad krokve.

V prvním případě se vkládají izolační desky zevnitř půdního prostoru mezi krokve nebo stropní trámy a další izolace se přidává pod krokve na přídavné profily. Výhodou tohoto způsobu provedení je jednoduchá instalace a relativně nízké náklady. Nevýhodou je, že právě krokve zvyšují tepelné ztráty střechy.

V druhém, náročnějším řešení, se izoluje celá plocha střechy nad krokvemi. Krokve zůstanou nezakryté a tak může vyniknout krása dřevěné konstrukce.

Zateplení podkroví postup - parotěsná zábrana:

Zamezuje pronikání vlhkosti z místnosti do tepelné izolace. Umisťuje se mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad. V případě, že jsme nepoužili parotěsnou zábranu, se vlhkost kondenzuje v izolaci, následně provlhává dřevo ve střeše, vznikají plísně a vlhké skvrny na stropech a stěnách. Pro parotěsnou zábranou používáme speciální fólii, která musí být nepoškozená důkladně slepená. Neměla by být narušována ani rozvody vody a elektřiny.

Zateplení podkroví postup - izolační materiály:

Pěnový polystyren

Pěnový polystyren je klasický materiál pro izolaci krovů, který se dodává připravený v nařezaných blocích. Má velmi dobré tepelně izolační parametry, jeho montáž je rychlá a jednoduchá. V případě použití pěnového polystyrenu v krovu je nutné zajistit důkladnou hydroizolaci a protipožární ochranu. Hlavní výhodou jeho použití je jeho přijatelná cena a již zmíněná snadná montáž.

Minerální vlna

Minerální vlna je izolace vyrobená z vláken minerálního původu. Má vynikající technické a tepelně izolační vlastnosti, odpuzuje vodu a lze ji umístit i do prostor s velmi vysokou relativní vlhkostí. Protože je neorganického původu, nenapadají jí plísně, houby a bakterie. Je nehořlavá, zabraňuje rozšíření případného požáru. Při její instalaci je nutné chránit pokožku a dýchací cesty před prachem z minerálních vláken.

Foukaná celulóza

Foukaná celulóza je tepelně i zvukově izolační materiál vyrobený rozvlákněním tříděného recyklovaného papíru s přídavkem aditiv poskytujících ochranu před škůdci, ohněm, plísněmi apod. Její aplikace se provádí zafoukáním speciálními stroji do dutiny stěn, střech nebo stropů a dalších míst, kam běžnou izolaci nelze aplikovat. Díky dokonalému vyplnění prostoru je velmi efektivní a vytvoří velmi kompaktní izolační vrstvu.

Konopí

Ekologická varianta izolace podkroví. Jedná se vysoce jakostní produkt a vyznačuje se vynikajícími technickými vlastnostmi. Z konopných vláken jsou vyráběny tepelně izolační materiály - termokonopí ve formě desek či rouna. Snadná manipulace umožňuje rychlou a jednoduchou montáž mezi krokve a díky srovnatelným tepelně izolačním vlastnostem, mohou konopné materiály nahradit minerální vlnu. Termokonopí si dlouhodobě uchovává své vlastnosti, je pevné s dobrými difuzními vlastnostmi, které zaručují automatickou regulaci vlhkosti. Odpuzuje škůdce a hlodavce.  Jeho zpracování je čisté a bezprašné.