Pět důvodů, proč se konečně zbavit bytového jádra

Bytové jádro, pozůstatek minulé doby, kterého se mnoho lidí dodnes nezbavilo. A proč? Rekonstrukce bytového jádra v paneláku je totiž finančně i časově náročná a právě to odrazuje mnoho lidí od vybudování klasické koupelny. Všechna bytová jádra jsou jako přes kopírku. Malá koupelna s vanou, dveře mezi záchodem a koupelnou a často také nehezký vzhled umakartu. Stále váháte, jestli se do rekonstrukce jádra vrhnout? Představujeme Vám pět tipů, proč to rozhodně udělat!

1. Vzhled

Nebudeme si nic nalhávat, umakartové jádro v původním stavu nevypadá nejlíp. Lidé se to často snaží řešit tapetami nebo obklady, protože je to stále levnější varianta oproti rekonstrukci jádra. To je sice pravda, ale stále máte omezené možnosti výběru. Jádro nikdy nemůžete vymalovat svou oblíbenou barvou!

2. Praktická koupelna

Zděná koupelna je v mnoha ohledech mnohem praktičtější. Vy si určíte, jak bude výsledná koupelna vypadat, takže bude přesně podle Vašich potřeb a nemusíte se spokojit s malým a nevzhledným prostorem, které nabízí bytové jádro. Stačí se podívat na fotografie koupelen a uvidíte, že je to opravdu velký rozdíl.

3. Více prostoru

Rekonstrukce jádra Vám také přidá více prostoru. Jak již bylo řečeno v minulém bodě, konečnou koupelnu si určíte Vy, samozřejmě s přihlédnutím na možnosti bytu. Často se ale stává, že z malé umakartové koupelny lze vybudovat prostornou zděnou koupelnu. Pokud máte například velkou kuchyň, kterou nepotřebujete, máte další možnost. Část prostoru kuchyně můžete totiž využít na koupelnu.

4. Konec s plísní

S bytovým jádrem se také pojí náročná údržba. Lidé se nejčastěji setkávají s plísní nebo takzvaným opatláním, které již nejde umýt. Horší situace nastává v případě, pokud se nastěhujete do bytu po někom, kdo se o koupelnu moc nestaral. To se pak plísně nebo špíny nezbavíte nikdy.

5. Jakékoliv úpravy

Do umakartu se nedá vrtat. To je argument mnoha lidí, kteří si bytové jádro zrekonstruovali. Do jádra sice občas vrtat můžete, ale ve chvíli, kdy se rozhodnete navrtanou věc sundat, tak se děr už nikdy nezbavíte. Ve zděné koupelně si naopak můžete vymýšlet jakékoliv úpravy bez trvalých následků!